Суть справи: позивач оскаржив дії держвиконавця, який розраховуючи розмір його заборгованості за аліментами, врахував до видів доходів, з яких вони утримуються, проценти, отримані позивачем від банківських вкладів.
Місцевий суд відмовив у задоволенні таких вимог.
З ним не погодився апеляційний суд, який визнав неправомірними дії державного виконавця.
Таке рішення мотивоване тим, що проценти за депозитними вкладами не є доходом, включеним до Переліку видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб.
Колегія суддів Цивільного суду ВС скасувала рішення апеляційного суду, залишивши в силі рішення місцевого суду.
Верховний Суд зазначив, що положення ст. 81 та ч. 3 ст. 181 Сімейного кодексу вказують на необхідність визначення розміру аліментів від частки доходу платника, а не його заробітку.
Звуження ж змісту норм закону за допомогою положень підзаконних нормативно-правових актів є неприпустимим.
При цьому зміст положень зазначеного Переліку включає до поняття «заробітку» також і виплати, які заробітною платою не є, зокрема доходи від підприємницької діяльності, кооперативів тощо, що свідчить про більш широке тлумачення змісту поняття «заробіток», ніж виплати, які виплачуються в межах трудових правовідносин.
Також колегія суддів зазначила, що такий Перелік не є вичерпним.
Відповідну постанову по справі № 760/4569/18-ц ВС прийняв 05.09.2019. ЇЇ повний текст доступний в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Систему можна протестувати.
Читайте також:
з 1 липня збільшився розмір аліментів
Роботодавець не сплачує аліменти працівника з нарахованих сум лікарняних
Коли "особисті" справи ховають бізнес
Нагадаємо, легко розрахувати суму індексації зарплати ви зможете у модулі "Калькулятор індексації зарплати" інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН. Тестовий доступ до ІПС можна отримати тут