Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Роботодавцям заборонять цікавитись сімейним станом найманого працівника

1 жовтня 2019, 13:30
5592
0
Реклама

Право на невтручання в особисте сімейне життя охороняється Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року. Відповідно до норм, ніхто не може втручатись в особисте сімейне життя особи.

Серед українських роботодавців стабільно зустрічаються випадки, коли при вирішенні питання найму працівника, зокрема жінки, роботодавець досліджує не лише її професійні знання, навички та кар'єрні плани, але і цікавиться її особистим життям, наприклад, щодо планів у найближчому майбутньому зареєструвати шлюбні відносини та/або народити дитину, що впливає на остаточне рішення роботодавця щодо найму особи на роботу чи відмови. Більше того, частими є випадки відмови у прийнятті на роботу вагітних жінок через небажання в подальшому здійснювати соціальні виплати щодо народження дитини та надання декретної відпустки.

Щоб вирішити цю проблему, законодавець пропонує прийняти проект закону № 1148 від 29.08.2019 про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо забезпечення прав працівників на особисте та сімейне життя.

Законопроектом пропонується посилити гарантії захисту прав працівника при укладенні трудового договору, прямо закріпивши у Кодексі законів про працю України норму про захист права на особисте та сімейне життя працівників та осіб, які приймаються на роботу. Також проект пропонує доповнити ст. 25 КЗпП нормою, яка забороняє вимагати від особи дані про відносини будь-якого характеру, обставини, події, стосунки тощо, пов'язані з особою та членами її сім'ї.

Проте, чи буде діяти ця норма насправді - невідомо. В ст. 25 КЗпП вже закріплено перелік даних, які роботодавець не має право вимагати від працівника при прийнятті на роботу та ненадання яких не може стати причиною відмови у прийнятті. Проте, ці дані все одно вимагаються, а доказати причинно-наслідковий зв'язок між відмовою на роботі та ненаданням таких даних майже неможливо, оскільки роботодавець не зобов'язаний надавати письмову відмову у прийнятті на роботу.

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів сьогодні на своєму засіданні розглянув ряд законопроектів та порекомендував включити проект закону №1148 до порядку денного.

Читайте також:

Звільнення за угодою сторін: яких умов потрібно дотриматись

Як рівень зарплати залежить від знання англійської мови - інфографіка

ЛІГА:ЗАКОН запрошує на конференцію про захист бізнесу Safe Side 2.0. Програма конференції побудована на обговоренні останніх змін до законодавства та реальних ситуацій українських компаній. Реєструйтеся за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини