Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Жінкам, які мають певний страховий стаж, можуть продовжити право дострокового виходу на пенсію у 55 років

7 жовтня 2019, 09:00
163950
13
Реклама

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення вніс законопроект № 0972 (№ 1086) «Про внесення змін до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо удосконалення пенсійного забезпечення» для передачі до новобраної Верховної Ради.

Статтею 40 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

Документом пропонується продовжити строк подання цієї довідки до 1 січня 2022 року.

Також планується продовжити до 1 січня 2022 року право дострокового виходу на пенсію у 55 років жінкам, які мають не менше 30 років страхового стажу та за умови звільнення з роботи (чинна редакція Закону передбачає таке право до 1 січня 2015 року).

У цьому випадку розмір їх пенсії зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Законопроект був прийнятий за основу та в цілому 14 січня 2015 року. Однак 31 січня 2015 року Президент повернув його з пропозиціями до окремих положень.

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення на своєму засіданні 18 березня 2015 року прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді відхилити пропозиції Президента та прийняти Закон в цілому.

В даний час законопроект № 0972 очікує свого розгляду у Парламенті.

Раніше ми писали про те, що Конституційний Суд скасував мінімальний вік для виходу на пенсію за вислугою років.

Перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу

ЛІГА:ЗАКОН запрошує підприємців взяти участь у конференції Safe Side 2.0, яка відбудеться 9 жовтня. Детальніше про захід за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини