Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Український бізнес захищатиме Марчін Свєнчіцький

16 жовтня 2019, 12:30
981
0
Реклама

Рада бізнес-омбудсмена вперше за всю історію незалежності України з'явилася у 2014 році. Тоді її очолив Альгірдас Шемета, колишній єврокомісар та двічі міністр фінансів Литви.

За 5 років роботи Рада бізнес-омбудсмена розглянула понад 6100 скарг від компаній щодо неправомірних дій державних органів та допомогла підприємствам повернути понад 17 млрд. грн.

Кабмін розпорядженням від 21 серпня № 652-р затвердив кандидатуру Марчіна Свєнчіцкі на посаду бізнес-омбудсмена, а 15 жовтня Марчін Свєнчіцький вступив на посаду бізнес-омбудсмена України. Про це повідомляє прес-служба Ради бізнес-омбудсмена.

Пан Свєнчіцький - польський політик та економіст, колишній Міністр зовнішньоекономічних зв'язків та заступник Міністра економіки, а також мер Варшави. Останні 8 років він був депутатом польського Сейму, де обіймав посаду заступника голови української парламентської групи. Він також консультував український уряд з реформи децентралізації у 2014-2015 роках і був керівником проекту ЄС-ПРООН «Блакитна стрічка» в Києві у 2007-2011 роках.

Політик впевнений, що в Україні вдасться значно покращити бізнес-клімат: «Ми розглядаємо Раду як ефективну організацію, яка допомагає компаніям в Україні захищати свої законні права. Моє першочергове завдання - це, нарешті, прийняття Верховною Радою Закону про Установу бізнес-омбудсмена. Коли діятиме цей закон, Рада матиме більше інструментів для виявлення та усунення системних проблем, з якими стикаються підприємці, а також для налагодження ефективного діалогу між бізнесом та державними органами» - прокоментував він.

У Наглядовій Раді нового бізнес-омбудсмена будуть працювати:

- Маттео Патроне, директор ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу;

- Матильда Меснард, заступник директора з питань фінансів і підприємництва ОЕСР;

- Дмитро Романович, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України;

- Енді Гундер, президент Американської торговельної палати в Україні;

- Анна Дерев'янко, виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації;

- Геннадій Чижиков, президент Торгово-промислової палати України;

- Анатолій Кінах, президент Українського союзу промисловців і підприємців.

Читайте також:

Як уберегти компанію від тиску з боку правоохоронних органів

Кабмін пропонує повністю відкрити ринок землі для іноземців після 2024 року

ЛІГА:ЗАКОН запрошує юридичні фірми взяти участь у всеукраїнському рейтингу ринку юридичний послуг LIGA ZAKON AWARDS 2019. Детальніше про рейтинг тут

Юридична компанія Juscutum, яка входить до Групи компаній ЛІГА, першою в Україні випустила мобільний додаток у сфері юридичних послуг Juscutum Legal Alarm. З його допомогою ви зможете зробити екстрений виклик адвоката, налаштувати автоматичне повідомлення про подію рідними та отримати інструкції щодо «Що робити».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини