Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Забудовникам заборонили недобросовісну рекламу новобудов

17 жовтня 2019, 13:05
1140
3
Реклама

Сьогодні, 17 жовтня, Верховна Рада ухвалила Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва і створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (проект №1081).

Депутати продовжують реформу будівельної галузі. На початку жовтня було ухвалено Закон про нові методи нормування у будівництві, а сьогодні нардепи підтримали в другому читанні і в цілому проект №1081, який спрямований на діджиталізацію адміністративних послуг у сфері будівництва.

Які нововведення пропонує Закон?

У складі містобудівного кадастру створять Єдину державну електронну систему у сфері будівництва. Ця система має забезпечити представлення документів для отримання усіх адміністративних послуг у сфері будівництва в електронній формі в режимі 24/7.

Скоротять перелік документів, що представляються для отримання адміністративних послуг у сфері будівництва і запровадять електронну взаємодію за принципом "єдиного вікна".

Оплачувати админпослуги і штрафи у сфері будівництва можна буде онлайн.

Об'єктам будівництва присвоять ідентифікатори, які будуть незмінними впродовж життєвого циклу об'єкту.

Запровадять єдиний порядок присвоєння та зміни адрес об'єктам нерухомого майна.

Перевірити благонадійність забудовника можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Також внесено зміни до Закону про рекламу в частині реклами об'єктів будівництва.

Рекламувати об'єкти житлового будівництва з метою залучення коштів для спорудження таких об'єктів дозволяється тільки за наявності у забудовника:

- права власності або користування земельною ділянкою, на якій споруджується об'єкт;

- права на виконання будівельних робіт на конкретному об'єкті;

- ліцензії на здійснення господарської діяльності (у разі будівництва об'єктів з середніми (СС2) і значними (СС3) наслідками);

- якщо забудовник залучає кошти фізичних і юридичних осіб (у тому числі в управління) для будівництва таких об'єктів відповідно до частини третьої статті 4 Закону про інвестиційну діяльність. Тобто виключно через фонди фінансування будівництва, фонди операцій з нерухомістю, інститути спільного інвестування, а також шляхом емісії цільових облігацій підприємств, виконання зобов'язань по яких здійснюється шляхом передачі об'єкта (частини об'єкта) житлового будівництва.

Така реклама має містити реквізити документів і ідентифікатор об'єкту будівництва у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (для об'єктів, які отримали право на виконання будівельних робіт після запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва).

Уберегти майно від рейдерів допоможуть сервіси SMS- маяк і SMS- маяк Земля, за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості.

Всього до другого читання запропоновано 204 поправки, з яких: 97 - враховані, 11 - враховані частково, 32 - враховані редакційно, 60 - відхилені. ВР також підтримала правки, якими залишили право на погодження головним архітектором міста, району містобудівного і архітектурного проектного рішення об'єктів, розташованих в історичній частині міста, історичних ареалах, на магістралях і площах загальноміського значення.

Нагадаємо, забудовники з 2021 року не платитимуть пайовий внесок в розвиток інфраструктури.

Читайте також:

В Україні змінюються правила будівництва житлових будинків: ФОТО

Безпечна купівля житла: поради від Мін'юсту

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини