Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

За борги зі сплати ЄСВ можуть заборонити виїзд за кордон

18 жовтня 2019, 11:45
5285
0
Реклама

Суть справи: суд розглянув клопотання державного виконавця про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України боржника без вилучення паспорта.

Клопотання було обґрунтоване тим, що стосовно боржника у відділі ДВС перебуває виконавче провадження з примусового виконання вимоги про стягнення 15 890 грн недоїмки в рахунок погашення заборгованості з ЄСВ.

Суд задовольнив клопотання держвиконавця, вказавши наступне.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 6 Закону «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», право громадянина України на виїзд з України може бути тимчасово обмежено у випадку, коли він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню.

Згідно із ст. 441 ЦПК, суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), якщо така особа ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на неї відповідним рішенням, на строк до виконання зобов'язань за рішенням.

Відповідну ухвалу у справі № 132/1471/19 Калинівський районний суд Вінницької області прийняв 26.04.2019. ЇЇ повний текст доступний в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна тут.

Зазначимо, що заступник начальника Головного управління ДФС у Чернівецькій області Іван Матіос також звернув увагу, що за борги зі сплати ЄСВ суд може обмежити право виїзду за кордон. За його словами торік заборону виїзду за кордон отримали четверо буковинських боржників, а цього року уже троє. На розгляд судів передано ще 74 подання щодо обмеження виїзду боржників.

Читайте також:

Депутати планують зменшити штрафи Держпраці та скасувати ЄСВ

Податкова знову оновила план перевірок бізнесу

За що податківці більше не можуть штрафувати

Нагадаємо, що ви можете подивитись на свій бізнес очима податківців через сервіс Liga:Report, який допоможе вчасно отримувати інформацію про наявну заборгованість, штрафи, пеню, переплату податків у тій системі, в якій ви працюєте, контролювати успішність сплати податків, а також ефективно взаємодіяти з податківцями.

ЛІГА:ЗАКОН запрошує юридичні фірми взяти участь у всеукраїнському рейтингу ринку юридичний послуг LIGA ZAKON AWARDS 2019. Детальніше про рейтинг тут

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини