Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЖКГ

Що робити у випадку отримання неіснуючих боргів за електроенергію

23 жовтня 2019, 10:35
5024
1
Реклама

Відповідно до Кодексу комерційного обліку у разі виявлення в платіжному документі помилкових показів лічильника, споживач зобов'язаний, повідомити про це електропостачальника та оператора мережі. Про це нагадали в НКРЕКП.

Представник електропостачальника або оператор мережі зобов'язаний:

- протягом 5 днів від дня подання заяви перевірити рахунок;

- в разі потреби, протягом 20 днів перевірити лічильник та повідомити споживача про результати перевірки.

Вам також буде цікаво: Уряд спростив умови призначення субсидій

Відповідно до ст. 77 Закону «Про ринок електричної енергії», за недотримання таким суб'єктом господарювання вимог нормативно-правових актів, які регулюють функціонування ринку електричної енергії, НКРЕКП має право прийняти в межах своїх повноважень рішення про накладення на нього штрафу в розмірі від 5 до 100 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім цього, порушення строків розгляду звернень споживачів з боку постачальників універсальних послуг щодо перевірки правильності рахунку на оплату спожитої електричної енергії є порушенням гарантованих стандартів якості електропостачання, за недотримання яких передбачено надання компенсації споживачу згідно з постановою НКРЕКП від 12.06.2018 № 375.

Читайте також:

Субсидії для тих, хто витрачає більше 15% доходів на комуналку: програма дій Кабміну

Як оформити субсидію онлайн: покрокова інструкція

Для перевірки та оцінки надійності бізнес-партнера, зокрема постачальника комунальних послуг, ви можете скористатися сервісом CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Його можливості дозволяють отримати актуальні та архівні відомості про діяльність українських компаній і ФОПів, точно візуалізувати юридичні зв'язки, перевірити афільованість і виявити кінцевих бенефіціарів. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook, щоб бути в курсі важливих змін для бізнесу в Україні, а також на розсилку і отримуйте щотижневий дайджест найважливіших ділових новин.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини