Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Скоро в Україні з'явиться сервіс, який навчить громадян фінансової грамотності

24 жовтня 2019, 17:09
466
0
Реклама

Портал ділової інформації LIGA.net спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) запускають платформу Ліга.Money.

24 жовтня в прес-центрі ЛІГАБізнесІнформ Генеральний директор Групи Компаній «ЛІГА» Дмитро Бондаренко та керівник проекту USAID «Трансформація фінансового сектора» Роберт Бонд презентували новий проект і розповіли, чим він буде корисний для українців.

За даними USAID, Україна посідає останнє місце в рейтингу фінансової грамотності серед країн Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Кожен третій українець не може правильно розпоряджатися коштами - накопичувати, отримувати від заощаджень прибуток і інвестувати. Ще більшою проблемою є необізнаність людей про реальну вартість кредитів, які вони беруть у банках або фінансових організаціях. В результаті вони втрачають гроші на фінансових операціях, не можуть виплатити кредити, тому що не розрахували свою платоспроможність.

Що буде робити сервіс Ліга.Money?

Ліга.Money - це інструмент, який покликаний забезпечити повний і прозорий доступ споживачів до банківських продуктів і сервісів, розповісти простою і зрозумілою мовою про базові поняття процентних ставок і інфляції, заощадження й інвестиції.

Веб-сайт буде інструментом для порівняння реальної вартості кредитів в різних банках. На зручній площадці можна буде задати фільтри і порівняти фінансові пропозиції в зручній таблиці

Подібні сервіси вже існують у багатьох країнах Європи. Так, наприклад, відвідуваність подібних ресурсів у Великобританії - 240% від населення країни в місяць. Це означає, що в середньому кожен британець користується таким сервісом трохи частіше, ніж 2 рази на місяць.

Робота порталу буде контролюватися Нацбанком: «Ми будемо здійснювати нагляд на регулярній основі, щодня», - заявила представник НБУ на форумі Ольга Лобайчук.

На початковому етапі сервіс буде доступний тільки для фізичних осіб. Передбачається, що проект буде завершений вже до кінця 2020 року.

Читайте також:

Кабмін та НБУ пообіцяли дешеві кредити для українців

В Україні запускають два нових діджитал-проекти: «Е-контракт» та «SmartID»

Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі важливих змін для бізнесу в Україні, а також розсилку та отримуйте щотижневий дайджест найважливіших ділових новин!

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини