На офіційному сайті Міністерства юстиції України з'явилась інформація про те, що Кабмін прийняв розроблену Мін'юстом постанову «Про деякі питання реєстрації представництв іноземних суб'єктів господарської діяльності в Україні».
Документ істотно полегшує можливість відкриття іноземними компаніями представництв на території України. Про це повідомив Міністр юстиції України Денис Малюська під час засідання Уряду.
Постановою запроваджуються такі зміни:
- плату за реєстрацію представництва іноземного суб'єкта господарювання в Україні буде знижено з 2500 доларів США до 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2019 р. - 1921 грн);
- строк реєстрації представництва скорочується з 60 до 20 робочих днів;
- для іноземних суб'єктів господарської діяльності, які є резидентами держави-агресора, реєстрація представництва в Україні коштуватиме 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб та триватиме до шістдесяти робочих днів з дня подання документів.
«Впевнений, ці зміни створять сприятливі умови для присутності іноземних компаній в Україні, збільшать кількість інвестицій в нашу економіку та підвищать ділову активність», - наголосив Міністр юстиції Денис Малюська.
Ще одним кроком на шляху до залучення в Україну іноземних інвестицій стане введення можливості укладати зовнішньоекономічні договори купівлі-продажу товарів в електронній формі.
Кабінет Міністрів України схвалив проект закону «Про відмову від заяви України до Конвенції Організації Об'єднаних Націй про договори міжнародної купівлі-продажу товарів». Про це повідомляється на Урядовому порталі.
Законопроект передбачає відмову України від заяви, зробленої під час приєднання до Конвенції ООН про договори міжнародної купівлі-продажу товарів (Указ Президії Верховної Ради УРСР від 23.08.1989 р.), якою укладення зовнішньоекономічних договорів купівлі-продажу товарів дозволялося лише у письмовій формі. На сьогодні такий підхід не відповідає законодавству України, яке дозволяє укладати контракти не лише у письмовій, а й в електронній формі.
Нагадаємо, що перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.
Читайте також:
Господарський суд не може визнати договір неукладеним: рішення ВС
В Україні запускають два нових діджитал-проекти: «Е-контракт» та «SmartID»
ЛІГА:ЗАКОН запрошує юридичні фірми взяти участь у всеукраїнському рейтингу ринку юридичний послуг LIGA ZAKON AWARDS 2019. Детальніше про рейтинг тут