Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Суд повинен розглянути всі заяви та документи, які подані через «Електронний суд»

29 жовтня 2019, 13:38
3802
1
Реклама

Суть справи: апеляційний суд повернув апеляційні скарги скаржникам, які подали їх через систему «Електронний суд». Він зазначив, що на день подання скарг Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему (ЄСІТС) не запроваджено, що унеможливлює розгляд апеляційних скарг, поданих в електронній формі без наявності власноручного підпису скаржника.

Скаржники не погодились із такою ухвалою апеляційного суду, вказавши, що жодне положення пп. 15 п. 1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС не можна тлумачити як таке, що скасовує або обмежує права учасників процесу на подання процесуальних документів в електронній формі.

Читайте також: суд не може закрити справу, не вирішивши клопотання про витребування доказів

Колегія суддів Адміністративного суду ВС частково задовольняючи касаційну скаргу, направила справу на продовження розгляду до апеляційного суду на стадії вирішення питання щодо відкриття апеляційного провадження.

Відповідно до ст. 44 КАС, документи можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.

Колегія суддів вказала, що надсилання у встановленому порядку процесуальних документів в електронному вигляді передбачає використання сервісу "Електронний суд".

При цьому повинні бути дотримані дві умови:

- попередня реєстрація офіційної електронної адреси (Електронного кабінету);

- використання такою особою власного електронного підпису.

Таким чином, альтернативою звернення учасників справи до суду із позовними заявами, скаргами та іншими визначеними законом процесуальними документами, оформленими в паперовій формі та підписаними безпосередньо учасником справи або його представником, є звернення з процесуальними документами в електронній формі з обов'язковим їх скріпленням власним електронним підписом учасника справи та подання такого документу через Електронний кабінет.

Відповідну постанову по справі № 640/1374/19 ВС прийняв 10.09.2019. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM . Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.

Також судову практику ви можете знайти в модулі "Судова практика" ІПС ЛIГА:ЗАКОН. Тестовий доступ до ІПС можна отримати за посиланням

Вам також може бути цікаво:

- ВС визнав недійсним договір дарування майна, щодо якого здійснюється судовий розгляд

- Суд скасував арешт коштів боржника, що надходять на рахунок як зарплата

- Голосові повідомлення в месенджерах є електронними доказами

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини