Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Робота є надурочною, тільки коли працівник виконує її за розпорядженням роботодавця

15 листопада 2019, 09:46
15188
0
Реклама

У Держпраці нагадали, що у випадку, коли працівник виконує роботу за розпорядженням роботодавця або з його відома понад нормальну тривалість робочого дня, то така робота є надурочною.

Якщо ж працівник виконує роботу після закінчення звичайного робочого дня за відсутності будь-якого розпорядження з боку роботодавця, його робота не вважатиметься надурочною.

Статтею 65 КЗпП України передбачені граничні норми застосування надурочних робіт. Зокрема, зазначено, що такі роботи не повинні перевищувати для кожного працівника чотирьох годин протягом двох днів підряд і 120 годин на рік. Роботодавець повинен вести облік надурочних робіт кожного працівника.

Перевірити будь-яку компанію на благонадійність і здійснювати подальший моніторинг можна з допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Як оплачується надурочний час?

  • за погодинною системою оплати праці - в подвійному розмірі годинної ставки;

  • за відрядною системою оплати праці - доплата в розмірі 100 % тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, - за всі відпрацьовані надурочні години;

  • у разі підсумованого обліку робочого часу оплачуються як надурочні всі години, відпрацьовані понад встановлений робочий час в обліковому періоді:

- при погодинній системі оплати праці - у подвійному розмірі годинної ставки,

- при відрядній системі - шляхом доплати 100 % тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою, і в тому разі, коли ці роботи було виконано без додержання умов і порядку залучення до них.

Компенсація надурочних робіт шляхом надання відгулу не допускається.

Читайте також:

Депутати пропонують збільшити розмір мінімальної зарплати

Перенесення робочих днів у 2020 році: Кабмін прийняв рішення

Працівники можуть поскаржитися в на роботодавця через мобільний додаток

Відеозапис на мобільному телефоні не доводить наявність трудових відносин: Верховний Суд

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook, щоб бути в курсі важливих змін для бізнесу в Україні, а також на розсилку і отримуйте щотижневий дайджест найважливіших ділових новин.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини