Суть справи: підприємство, яке володіє пунктом обміну іноземної валюти, оскаржило податкові повідомлення-рішення, якими його було оштрафовано на 51,4 млн грн за перевищення ліміту каси залишку готівки.
Податківці вказали, що перевіркою встановлено порушення позивачем вимог п. 53 Положення про ведення касових операцій у національній валюті України у частині відсутності встановленого ліміту залишку готівки в касі, у зв'язку з чим ліміт вважається нульовим.
Під час здійснення перевірки позивач не пред'явив перевіряючим наказ про ліміти каси та розрахунки ліміту каси, які були б розроблені та затверджені з урахуванням норм Положення № 148.
Читайте також: Верховний Суд сформулював позицію щодо прав кредитора у разі смерті боржника
Місцевий суд відмовляючи у задоволенні позову вказав наступне.
Відповідно до Положення № 148, ліміт залишку готівки в касі - граничний розмір суми готівки, що може залишатися в касі в позаробочий час та забезпечити роботу на початку наступного робочого дня.
Відповідно до ст. 1 Указу Президента «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» (чинного на час правовідносин), у випадку порушення норм регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Нацбанком, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу, зокрема, за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.
Матеріалами справи встановлено, що в ході проведення фактичної перевірки контролюючим органом виявлено, що позивачем не розроблено та не затверджено порядок розрахунку ліміту залишку готівки в касі підприємства, отже, уся готівка, що перебувала в касі на кінець робочого дня вважається понадлімітною, ліміт каси вважається нульовим, а тому за вказаний період встановлено перевищення ліміту залишку готівки в касі на суму 25,7 млн грн, у зв'язку з чим до підприємства застосовано штрафні санкції у розмірі 51,4 млн грн.
Крім того, суд не прийняв до уваги наказ підприємства, яким встановлено ліміт залишку готівки в касі підприємства у розмірі 10 млн грн, вказавши, що відповідно до ст. 85 Податкового кодексу, платник податків зобов'язаний надати перевіряючим у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки
Відповідне рішення по справі № 640/6667/19 Окружний адміністративний суд м. Києва прийняв 24.10.2019. Ознайомтесь із повним текстом рішення отримавши тестовий доступ в систему аналізу судових рішень VERDICTUM.
Зазначимо, що це рішення може бути оскаржене в апеляції.
Вам також буде цікаво, що введено в дію Кодекс з процедур банкрутства.
На Платформі ЛІГА:ЗАКОН з'явився новий сервіс - Національний юридичний каталог України Liga:BOOK. Сервіс створений для юристів, а також для тих, хто хоче отримати юридичні послуги.