Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Хто сплачує земельний податок при купівлі нової ділянки

2 грудня 2019, 16:55
4751
0
Реклама

Офіс великих платників податків ДПС нагадує, що у разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника - юридичної або фізичної особи до іншого протягом календарного року земельний податок сплачується попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому припинилося право власності, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності (п. 286.5 ст. 286 ПКУ).

Тобто власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою, яке виникає з моменту державної реєстрації.

Юридичні особи (засновані громадянами України або юридичними особами України) можуть набувати у власність земельні ділянки для здійснення підприємницької діяльності, зокрема у разі внесення земельних ділянок її засновниками до статутного капіталу (ст. 82 ЗКУ).

Так, юридична особа, до якої протягом року, перейшло право власності на земельну ділянку, в тому числі, у разі внесення такої ділянки до статутного фонду, сплачує земельний податок з 1 числа місяця, в якому набула право власності.

Читайте також:

За скільки можна буде купити гектар землі в разі відкриття ринку

За житлову нерухомість, яка непридатна для проживання, податок можна не сплачувати

Співвласникам квартир безоплатно передаватимуть землю прибудинкової території

Для перевірки та оцінки надійності українських компаній і ФОПів ви можете скористатися сервісом CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook, щоб бути в курсі важливих змін для бізнесу в Україні, а також на розсилку і отримуйте щотижневий дайджест найважливіших ділових новин.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини