Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Верховний Суд вказав, що є достатньою підставою для скасування результатів перевірки

5 грудня 2019, 16:30
4702
0
Реклама

Суть справи: фермерське господарство оскаржило наказ Державного агенства рибного господарства, яким скасовувався режим рибогосподарської експлуатації лиману, що було вмотивовано порушенням позивачем вимог зазначеного режиму.

Позов обґрунтовано тим, що припис було винесено не в межах планового заходу.

Місцевий суд відмовив у задоволенні позову. Апеляційний же суд позовні вимоги задовольнив і скасував оспорюваний наказ.

Колегія суддів Адміністративного суду ВС погодилась із висновком апеляційного суду.

Відповідно до річного Плану заходів державного нагляду (контролю) на 2018 рік, відповідач призначив планову перевірку позивача 1.10.2018. Однак порушення, що стали підставою для прийняття спірного наказу були зафіксовані у приписі від 16.03.2018.

Верховний Суд вказав, що контролюючий орган порушив порядок проведення перевірки суб'єкта господарювання, що є достатньою підставою для скасування результатів такої перевірки, оскільки:

- позапланова перевірка позивача контролюючим органом не призначалась;

- наказ (посвідчення, направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю) не видавався;

- акт перевірки у встановленій формі не складався;

- припис було винесено поза межами проведення позапланового заходу контролю, який до того ж не містить вимог про усунення порушень, які були встановлені під час проведення перевірки.

Відповідну постанову по справі № 420/6544/18 ВС прийняв 24.10.2019. Із текстом постанови можна ознайомитись, протестувавши систему VERDICTUM.

Вам також буде цікаво: За що податківці більше не можуть штрафувати

Дізнатися чи потрапила ваша компанія до графіків планових перевірок державних органів нагляду і контролю можна також за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Крім того, ви можете перевірити благонадійність контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Підготуватися до перевірки контролюючих органів допоможе ресурс "Мистецтво оборони" інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН. Тестовий доступ до ІПС можна отримати за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини