Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оцінити нерухомість можна буде онлайн

6 грудня 2019, 11:40
5768
0
Реклама

Верховна Рада на вечірньому засіданні 5 грудня прийняла Закон про зміни до Податкового кодексу України відносно ліквідації корупційної схеми у сфері оцінки нерухомості (проект Закону №2047-д).

До другого читання законопроект був істотно допрацьований, враховані частково або по суті 116 правок, а під час голосування депутати підтримали ще одну правку народного депутата О. Гончаренко відносно безкоштовного доступу, внесення інформації і формування електронних виписок в Єдиній базі звітів про оцінку. З остаточною редакцією Закону можна буде ознайомитися після його офіційного опублікування.

За інформацією на сайті Верховної Ради, законом спрощується процедура оцінки нерухомості шляхом ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку. Запроваджується новий альтернативний спрощений спосіб оцінки об'єктів нерухомості через автоматичну її оцінку модулем Фонду державного майна України.

Завдяки цій системі будь-яка особа зможе отримати довідку про автоматичну оцінку об'єкту нерухомого майна і на її підставі укласти угоду, а у разі незгоди з вартістю об'єкту, визначеною модулем автоматично, можна буде звернутися до суб'єкта оціночної діяльності і провести оцінку в загальному порядку з реєстрацією звіту в Єдиній базі.

Закон набуває чинності наступного дня після публікації, окрім окремих пунктів, які набувають чинності з першого числа місяця, що йде за днем публікації Фондом держмайна рішення про введення в експлуатацію програмного забезпечення Єдиної бази данних звітів про оцінку, але не пізніше за 1 липня 2020.

Крім того, Фонд державного майна повинен:

з 31 січня 2020 року відключити всі авторизовані електронні майданчики від Єдиної бази даних звітів про оцінку та забезпечити функціонування Єдиної бази з прямим, безперешкодним та безоплатним внесенням суб'єктами оціночної діяльності (оцінювачами) до Єдиної бази даних звітів про оцінку та інформації з них про вартість об'єктів нерухомого майна, а також безперешкодну та безоплатну перевірку нотаріусами факту реєстрації звітів про вартість об'єктів нерухомого майна в Єдиній базі даних;

з 1 липня 2020 року забезпечити функціонування у складі Єдиної бази даних звітів про оцінку модуля електронного визначення оціночної та/або ринкової вартості, сервісу послуги електронного визначення оціночної вартості та автоматичного формування електронних довідок про оціночну вартість об'єкта нерухомості;

до 1 липня 2020 року забезпечити набуття прав інтелектуальної власності на Єдину базу даних звітів про оцінку (включаючи всі її складові частини, в тому числі її програмне забезпечення) державою.

Нагадаємо, захистити майно від рейдерів допоможуть сервіси SMS-маяк і SMS-маяк Земля, за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS - повідомлення, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача).

Читайте також:

За житлову нерухомість, яка непридатна для проживання, податок можна не сплачувати

"Прозора" нерухомість. Що пропонує держава?

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини