Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Порядок перевірок Держпраці знову змінять

11 грудня 2019, 10:01
3659
0
Реклама

Мінекономіки пропонує запровадити нові механізми державного нагляду за додержанням законодавства про працю, виклавши Порядок здійснення державного контролю у новій редакції.

Відповідний проект оприлюднено на сайті Мінекономіки для обговорення.

Пропонується здійснювати перевірки у формі інспекційних відвідувань, що проводяться інспекторами праці Держпраці та її територіальних органів. Зауважимо, що чинний порядок передбачає перевірки також у формі невиїзних інспектувань.

Нагадаємно, новий порядок перевірок Держпраці було затверджено 21 серпня 2019

Скорочується перелік підстав для проведення інспекційних відвідувань з 11 до 8, зокрема:

1) звернення працівника про порушення стосовно нього законодавства про працю;

2) звернення фізичної особи, стосовно якої порушено правила оформлення трудових відносин;

3) рішення суду;

4) рішення керівника органу контролю про проведення інспекційних відвідувань, прийняте за результатами аналізу інформації, отриманої із засобів масової інформації, інших джерел, доступ до яких не обмежений законодавством, у тому числі на підставі інформації:

посадових осіб органів державного нагляду (контролю), правоохоронних органів про виявлені в ході виконання ними повноважень ознак порушення законодавства про працю щодо неоформлення та/або порушення порядку оформлення трудових відносин;

ДПС та її територіальних органів про:

- невідповідність кількості працівників роботодавця обсягам виробництва (виконаних робіт, наданих послуг) до середніх показників за відповідним видом економічної діяльності;

- факти порушення законодавства про працю, виявлені в ході здійснення повноважень;

- факти провадження господарської діяльності без державної реєстрації у порядку, встановленому законом, як суб'єкта господарювання;

Пенсійного фонду України та його територіальних органів про:

- роботодавців, в яких стосовно працівників відсутнє повідомлення про прийняття на роботу;

- роботодавців, в яких протягом місяця кількість працівників, що працюють на умовах неповного робочого часу, збільшилась на 20 і більше відсотків;

- фізичних осіб, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами в одного роботодавця більше року;

- роботодавців, в яких 30 і більше відсотків фізичних осіб працюють на умовах цивільно-правових договорів;

- роботодавців із чисельністю 20 і більше працівників, в яких протягом місяця відбулося скорочення на 10 і більше відсотків працівників;

5) доручення Прем'єр-міністра України;

6) звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;

7) запит народного депутата;

8) невиконання вимог припису інспектора праці.

Нагадаємо, що дізнатись про потрапляння компанії до графіків планових перевірок державних органів нагляду та контролю можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Крім того, сервіс дозволяє перевірити інформацію щодо сплати податків вашими контрагентами та можливе їх включення до санкційних списків України, ЄС, США та інших країн. Сервіс можна протестувати.

Підготуватися до перевірки контролюючих органів допоможе ресурс "Мистецтво оборони" Інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН.

Скорочення відбудеться за рахунок об'єднання кількох підстав в одну та також виключення підстави перевірки за інформацією профспілкових органів.

Перед реєстрацією інспекційного відвідування роботодавця, щодо якого впродовж попередніх 6 календарних місяців здійснювались інспекційні відвідування, керівник органу контролю (інша уповноважена ним посадова особа) вивчає питання про доцільність його проведення.

Також пропонується розширити перелік прав роботодавців під час перевірок, дозволивши їм вимагати нерозголошення інформації, що становить комерційну таємницю або є конфіденційною та оскаржувати припис та/або вимогу інспектора праці.

Водночас виключено норму, за якою у разі виконання припису в установлений у ньому строк заходи до притягнення об'єкта відвідування до відповідальності не вживаються.

Читайте також: ТОП-5 позицій судів у спорах з Держпраці

Держпраці перевірить у 2020 році майже 17 тис. підприємств

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини