Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нові штрафи Держпраці: прийнято Закон

13 грудня 2019, 10:58
11380
0
Реклама

Верховна Рада на вечірньому засіданні 12 грудня ухвалила Закон про зменшення штрафів за порушення норм трудового законодавства (законопроект № 1233).

До другого читання профільний комітет ВР істотно допрацював цей законопроект. Що прийняли в першому читанні читайте тут

Згідно запропонованої до другого читання редакції законопроекту, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту); оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, а також виплату заробітної плати без нарахування і сплати ЄСВ - штраф 10 розмірів мінзарплати (зараз 30) за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення. До юросіб та ФОП, які використовують найману працю, і є платниками єдиного податку 1-3 груп, - попередження. За повторне впродовж двох років з дня виявлення порушення - 30 розмірів мінімальної зарплати за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення.

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - штраф 2 розміри мінзарплати за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення (зараз 10).

Недотримання гарантій і пільг мобілізованим працівникам - штраф 4 розміри мінзарплати за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення. До юросіб і ФОП, які використовують найману працю, і є платниками єдиного податку 1-3 груп - попередження. Діюча норма: 10 розмірів мінзарплати за кожного працівника, відносно якого здійснено порушення.

Недопущення до проведення перевірки з питань дотримання законодавства про працю для виявлення неоформленных працівників - штраф 16 розмірів мінзарплати замість діючих 100.

Порушення інших вимог трудового законодавства, окрім передбачених абз. 2 - 7 ч. 2 ст. 265 КЗоТ - штраф 1 розмір мінзарплати за кожне таке порушення. За повторне впродовж року з дня виявлення порушення - 2 розміри мінімальної зарплати за кожне таке порушення.

Актуальні розміри прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати можна дізнатися у модулі "Довідники" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, скориставшись тестовим доступом

У разі сплати 50% розміру штрафу впродовж 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, така постанова вважається виконаною, крім окремих порушень.

Нові штрафи запрацюють після офіційної публікації Закону.

Дізнатися чи потрапила ваша компанія до графіку планових перевірок Держпраці й інших органів нагляду і контролю можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Крім того, ви можете перевірити благонадійність контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Підготуватися до перевірки контролюючих органів допоможе ресурс "Мистецтво оборони" інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН. Тестовий доступ до ІПС можна отримати за посиланням

Нагадаємо, порядок перевірок Держпраці знову хочуть переписати.

Держпраці перевірить у 2020 році майже 17 тис. підприємств

Підписуйтеся на нашу сторінку в Facebook, щоб бути в курсі важливих змін для бізнесу в Україні, а також на розсилку і отримуйте щотижневий дайджест найважливіших ділових новин.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини