Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Звільнення від сплати податків і інші законодавчі зміни в карантинний період

Реклама

Податківці нагадують, що набрали чинності закони № 530-ІХ та № 533-ІХ, які вносять зміни в деякі законодавчі акти, спрямовані на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби.

З повними текстами документів можна ознайомитися у модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію і приймайте тверді і зважені рішення вже сьогодні.

Законом № 530-IX зміни внесені до Податкового кодексу

1. Тимчасово звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19).

Перелік лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання визначається Кабміном.

Дана норма буде діяти протягом трьох місяців з дня опублікування Закону № 530-IX.

Закон № 533-IX також вносить зміни до Податкового кодексу

2. Так, за порушення податкового законодавства штрафні санкції не застосовуються.

Крім санкцій за:

- порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема, страхування додаткової пенсії;

- відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;

- порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, що застосовуються на загальних підставах;

- порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

Протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

3. Встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок.

Крім документальних позапланових перевірок з підстав, визначених п.п. 78.1.8 п. 78.1 ст. 78 Кодексу.

Інформація про перенесення документальних планових перевірок, які відповідно до плану-графіку проведення планових документальних перевірок мали розпочатися у період з 18 березня по 31 травня 2020 року та на день набрання чинності Законом № 533-IX не були розпочаті, включається до оновленого плану-графіку, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до 30 березня 2020 року.

Документальні та фактичні перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними, тимчасово зупиняються на період до 31 травня 2020 року. Таке зупинення перериває термін проведення перевірки та не потребує прийняття будь-яких додаткових рішень контролюючим органом.

На період з 18 березня по 31 травня 2020 року зупиняється перебіг строків давності, передбачених ст. 102 Кодексу.

4. Річна декларація про майновий стан і доходи (далі - Декларація) за 2019 рік, визначена ст. 179 Кодексу, подається до 1 липня 2020 року.

Крім випадків передбачених розд. IV Кодексу, коли така Декларація може бути подана пізніше цього строку.

Фізична особа зобов'язана самостійно до 1 жовтня 2020 року сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею Декларації за 2019 рік.

5. Не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, та використовуються ними в господарській діяльності.

При цьому платники плати за землю (крім фізичних осіб), які відповідно до п. 286.2 ст. 286 Кодексу подали податкову декларацію, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов'язання із сплати плати за землю за відповідні місяці.

Фізичним особам - платникам плати за землю перерахунок здійснюється контролюючим органом.

За період з 1 березня по 30 квітня 2020 року.

6. Об'єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

При цьому платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (крім фізичних осіб), що відповідно до п.п. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Кодексу подали податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право подати уточнюючу податкову декларацію, в якій відобразити зміни податкового зобов'язання за відповідні місяці.

Фізичним особам - платникам податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, перерахунок здійснюється контролюючим органом.

Зміни внесені до Закону № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»

7. Фізичні особи - підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства тимчасово звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).

Підтримувати хорошу репутацію у податковій, навіть за умов віддаленої роботи, вам допоможе продукт Liga:REPORT. Це зручний онлайн-сервіс, який допомагає реєструвати ПН/РК, відслідковувати заборгованість по сплаті податків, а також подавати звітність в режимі онлайн. А найголовніше ви зможете забути про головний біль з реквізитами, в сервісі Liga:REPORT вони завжди актуальні. Спробуйте і переконайтесь, робота у віддаленому режимі не стане на заваді ефективності вашої команди.

В частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за себе.

За періоди:

- з 1 березня по 31 березня 2020 року;

- з 1 квітня по 30 квітня 2020 року.

8. Тимчасово штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою ст. 25 Закону № 2464, не застосовуються за такі порушення:

- несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;

- неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);

- несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом № 2464, до контролюючих органів.

Стосується порушень вчинених у періоди:

- з 1 березня по 31 березня 2020 року;

- з 1 квітня по 30 квітня 2020 року.

9. Платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

Протягом періодів:

- з 1 березня по 31 березня 2020 року;

- з 1 квітня по 30 квітня 2020 року.

10. Встановлено мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску.

Документальні перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними, зупиняються до 18 травня 2020 року.

Зміни внесені до законів № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг»

11. Відтерміновано застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) та/або програмних РРО для фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку ІІ - ІV групи

Відтерміновано:

- до 1 серпня 2020 впровадження застосування програмних РРО;

- до 1 січня 2021 року застосування РРО та/або програмних РРО для окремих видів діяльності,

- до 1 квітня 2021 року запровадження обов'язкового використання РРО та/або програмних РРО для всіх платників єдиного податку ІІ - ІV групи.

12. Відтерміновано для фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку ІІ - ІV групи застосування санкцій, визначених п. 1 ст. 17 Закону № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни і майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, в т.ч. регулюючих роботу компаній в умовах корона-кризи, карантинів, надзвичайних станів разом з системами ЛІГА:ЗАКОН.

Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію і приймайте тверді і зважені рішення вже сьогодні.

Також читайте:

Законопроект №3275: як держава планує підтримати бізнес?

У якому випадку бізнес може не платити за оренду в період карантину;

Малий і середній бізнес отримав "кредитні канікули" від Приватбанку;

Куди малому і середньому бізнесу звертатися за підтримкою в період карантину;

За які порушення Податкового кодексу бізнес штрафуватимуть під час карантину.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини