Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Як Мін'юст удосконалив порядок реєстрації юросіб та ФОПів

3.04.2020, 12:30
4173
0

Юрособи та ФОПи зможуть уточнювати свої дані в реєстрі через інтернет
Юрособи та ФОПи зможуть уточнювати свої дані в реєстрі через інтернет

1 квітня 2020 року Мін'юст наказом № 1307/5 вніс зміни до Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи з метою вдосконалення проведення державної реєстрації в електронній формі.

З повним текстом документа можна ознайомитися у модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН.Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію і приймайте тверді і зважені рішення вже сьогодні.

Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 2 квітня 2020 року за № 323/34606 та набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.

Скасовано обмеження щодо подання документів для державної реєстрації в електронній формі

- виключено норму, згідно з якою документи для державної реєстрації змін до відомостей про юрособу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, у зв'язку із зміною керівника юрособи, розміру статутного (складеного) капіталу (пайового фонду) або розміру частки кожного із засновників (учасників), а також інших випадків, передбачених законами, подавалися виключно у паперовій формі.

- виключено положення, відповідно до якого у електронній формі заява та документи подаються заявником на порталі електронних сервісів.

Уточнено особливості проведення державної реєстрації за заявами в електронній формі

- заява в електронній формі подається за умови підписання її заявником з використанням засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри та у випадках, передбачених законом, за умови оплати послуг за державну реєстрацію в повному обсязі;

- заява в електронній формі подається заявником з долученням до неї оригіналів документів для державної реєстрації в електронній формі, передбачених законом.

Важливо!


У випадку, якщо відповідно до закону для державної реєстрації передбачено подання нотаріально посвідченого документа та/або документа, що підтверджує реєстрацію юрособи - нерезидента в країні її місцезнаходження, та/або нотаріально засвідченої копії документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юрособи, до заяви долучаються електронні копії таких документів, виготовлені шляхом сканування з накладенням кваліфікованого електронного підпису заявника.

Заява та документи для державної реєстрації в електронній формі мають відповідати вимогам, встановленим законами "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".

За результатом реєстрації заяви заявнику надається код доступу до результатів розгляду відповідних документів.

Моментом прийняття заяви та документів для державної реєстрації в електронній формі вважається дата і час реєстрації заяви у Єдиному державному реєстрі.

Реєстрація заяв в електронній формі проводиться в порядку черговості їх надходження, у тому числі з урахуванням заяв, що подаються в паперовій формі.

Щодо плати

Плата за надання адміністративних послуг здійснюється заявником через Інтернет з використанням платіжних систем та/або програмних засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг. Документ про сплату адміністративного збору не подається, якщо така сплата зафіксована за допомогою програмних засобів зазначеного вебпорталу.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни і майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, в т.ч. регулюючих роботу компаній в умовах корона-кризи, карантинів, надзвичайних станів разом з системами ЛІГА:ЗАКОН.

Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об'єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію і приймайте тверді і зважені рішення вже сьогодні.

Також читайте:

Діють підвищені ліміти для ФОПів: Закон набув чинності


Увійдіть, щоб залишити коментар