Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Звільнення за власним бажанням: коли не можна звільнити працівника

Реклама

Працівник, який бажає звільнитися зобов'язаний попередити роботодавця письмово за два тижні. Про це нагадує Держпраці.

Для цього необхідно подати заяву про звільнення, у якій зазначити підставу для розірвання трудового договору (ст. 38 КЗпП) та бажану дату звільнення. Заяву слід підписати і проставити дату її складання, але двотижневий строк починають обчислювати з дати фактичного попередження роботодавця, а не з дати, зазначеної в заяві.

Одностороннє скорочення цього строку як працівником, так і роботодавцем, не допускається. Наприклад, роботодавець не має права звільняти працівника до закінчення двотижневого строку, якщо працівник не просить про це.

Якщо роботодавець відмовляється приймати заяву, працівник може її надіслати рекомендованим листом з повідомленням. Тоді датою, з якої вестиметься відлік строку попередження, буде дата вручення листа, зазначена в повідомленні. Заяву працівник може подати як у період роботи, так і в період відсутності на роботі (наприклад, у зв'язку з відпусткою або тимчасовою непрацездатністю).

Якщо після закінчення двотижневого строку працівник продовжує працювати і не вимагає розірвання трудового договору, роботодавець не може звільнити його на підставі поданої раніше заяви. Не можна звільнити працівника і в тому випадку, якщо той до закінчення двотижневого строку відкликає свою заяву про звільнення. Працівник може подати письмову заяву про відкликання раніше поданої заяви про звільнення за власним бажанням.

Проте роботодавець має право розірвати трудовий договір із працівником, який відкликав свою заяву або вийшов на роботу після закінчення двотижневого строку з моменту її подання, якщо на місце цього працівника було запрошено іншого працівника, якому згідно із законодавством не може бути відмовлено в укладенні трудового договору (ч. 2 ст. 38 КЗпП). Це працівники, запрошені в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації (ч. 5 ст. 24 КЗпП, абзац другий п. 12 постанови № 9 Пленуму ВСУ).

Зверніть увагу. IT-компанія ЛІГА:ЗАКОН створила на підтримку українського бізнесу екосистему хмарних продуктів LIGA360. Вона поєднує єдиний робочий простір, чат із командою, аналіз законодавства та медійного кола, зміни в діяльності партнерів, клієнтів та конкурентів, можливість сформувати персональне комплексне рішення для свого сегменту та спільно з командою оцінювати бізнес-ризики. 

Ви можете замовити безкоштовний повнофункціональний тестовий доступ за посиланням.

Читайте також:

Як законно працювати в умовах карантину: актуальні зміни законодавства

Держпраці роз'яснює, як змінилася організація дистанційної роботи і гнучкого графіку

Лікарняний не оплачується в період перебування у відпустці за власний рахунок

Скорочений робочий день можна застосовувати тільки для окремих категорій працівників

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини