Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Змінилися правила проведення загальних зборів для акціонерних товариств, але тільки на час карантину

Реклама

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на черговому засіданні, яке відбулось 16 квітня 2020 року, затвердила Тимчасовий порядок скликання та дистанційного проведення загальних зборів акціонерів та загальних зборів учасників корпоративного інвестиційного фонду.

Тимчасовий порядок діятиме лише на період запровадженого Кабінетом Міністрів України карантину і ще протягом трьох місяців після дати його завершення. Відповідно до цього Порядку може бути проведено:

- річні загальні збори акціонерів за результатами 2019 фінансового року;

- позачергові загальні збори акціонерів у випадках їх скликання;

- річні загальні збори учасників корпоративного фонду у 2020 році за результатами 2019 фінансового року;

- позачергові загальні збори учасників корпоративного фонду у випадках їх скликання.

Дистанційний порядок проведення загальних зборів передбачає, що емітент повинен мати договір з Центральним депозитарієм, вимоги до якого встановлені цим Тимчасовим порядком. Акціонери ж повинні взаємодіяти з депозитарною установою, з якою у них укладено договір щодо обслуговування рахунку в цінних паперах.

«Система для проведення дистанційних зборів акціонерів на період карантину буде базуватися на існуючій інфраструктурі Центрального депозитарію та депозитарних установ. Емітенти будуть взаємодіяти з Центральним депозитарієм на підставі договору, вимоги до якого встановлені цим тимчасовим порядком, а акціонери - з депозитарними установами, з якими у них укладено договір з обслуговування рахунку в цінних паперах. Через депсистему інформація потраплятиме від емітента до акціонерів, і в зворотному порядку до емітента будуть потрапляти результати голосування акціонерів», - прокоментував суть нового порядку Максим Лібанов, член НКЦПФР.

За матеріалами "Вісник. Офіційно про податки".

Щоб тримати в фокусі важливі для вашого бізнесу зміни, замовляйте тестовий доступ до рішення LIGA360. Моніторинг змін законодавства, судових рішень, контроль змін в діяльності партнерів і конкурентів, налаштування персональної стрічки новин з джерел, яким довіряєте ви та ще 10 інструментів для командного управління ризиками і можливостями під час кризи.

Замовити безкоштовний повний тестовий доступ на 4 доби до LIGA360 та ключових продуктів ЛІГА:ЗАКОН можна тут.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини