Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Рекламодавцям готують підвищення штрафів за дискримінаційну рекламу

Реклама

Народні депутати ініціюють оновлення рекламного законодавства з метою протидії дискримінації за ознакою статі у сфері реклами та захисту прав споживачів реклами.

Відповідний законопроект № 3427 зареєстровано у Верховній Раді.

Зокрема, пропонується внести зміни до Закону України “Про рекламу” щодо визначення понять “дискримінаційна реклама” та “дискримінаційна реклама за ознакою статі”:

Дискримінаційна реклама - це реклама, яка вміщує чи використовує твердження та/або зображення, які є дискримінаційними за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, громадянства, сімейного та майнового стану, місця проживання, мовними або іншими ознаками щодо особи та/або групи осіб, а також такі, що дискредитують товари інших осіб.

Дискримінаційна реклама за ознакою статі - реклама, яка: містить твердження та/або зображення про інтелектуальну, фізичну, соціальну чи іншого виду перевагу однієї статі над іншою, та/або про стереотипність ролі чоловіка та жінки, що обмежує свободу життєвого вибору людини; принижує гідність людини за ознакою статі; демонструє насильство за ознакою статі; містить зображення тіла людини (частини тіла) виключно як сексуального об'єкту з метою привернення уваги споживача, та/або натяки (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, що не мають прямого відношення до рекламованого продукту чи способу його споживання.

У рекламі пропонують заборонити розміщувати не тільки твердження, але й зображення, які є дискримінаційними.

Дискримінаційна реклама забороняється, а відповідальність за дискримінаційну рекламу несе рекламодавець.

За повторне протягом року виробництво та/або розповсюдження забороненої реклами пропонується штраф у тридцятикратному розмірі вартості розповсюдженої реклами.

За неподання, несвоєчасне подання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами - штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз 100 НМДГ).

У разі неможливості встановлення вартості реклами накладається штраф у розмірі до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (зараз 300 НМДГ).

Водночас проект передбачає зменшення вдвічі штрафу за порушення вимог до реклами послуг із працевлаштування - з 10-кратного до 5-кратного розміру мінімальної заробітної плати.

Крім того, споживачі реклами, яким було завдано шкоди дискримінаційною рекламою отримають право на відшкодування відповідно до законодавства України.

Щоб тримати в фокусі важливі для вашого бізнесу зміни, замовляйте тестовий доступ до рішення LIGA360. Моніторинг змін законодавства, судових рішень, контроль змін в діяльності партнерів і конкурентів, налаштування персональної стрічки новин з джерел, яким довіряєте ви та ще 10 інструментів для командного управління ризиками і можливостями під час кризи.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини