Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Якщо ДФС не повідомила про відмову в реєстрації ПН, реєстрація відбулася

Реклама

Якщо протягом операційного дня ДФС не надіслала квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних, за умови, що така податкова накладна була направлена вчасно.

Відповідне положення міститься у постанові ВС від 3 квітня 2020 року у справі № 160/5380/19.

Для побудови виграшної стратегії захисту клієнта в суді існують сучасні діджитал-сервіси, які допомагають полегшити роботу адвоката.

Аналітична система аналізу судових рішень Verdictum надає доступ до 85 млн судових рішень та допомагає оперативно вивчити позицію конкретного судді та колег у схожих справах. Окрім цього система надає доступ до розкладу судових засідань і завантаженості суддів. Отримайте доступ до Verdictum, доки діє знижка 20% (знижка діє тільки у травні)

Обставини справи

ПАТ звернулось до суду з позовом до Офісу великих платників податків ДФС, в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення.

В обґрунтування позовної заяви послалось на те, що висновки відповідача про порушення позивачем вимог податкового законодавства є необґрунтованими, оскільки податкові накладні від 31 грудня 2018 року, складені ПАТ, направлені на реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних вчасно, а саме до 20-00 години 15 січня 2019 року, тобто протягом операційного дня, проте не отримано квитанцій про прийняття або неприйняття, зупинення реєстрації вказаних податкових накладних, таким чином, останні, виходячи із положень пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу, є такими, що своєчасно зареєстровані.

Позивач наполягав на тому, що за наведених обставин та за відсутності його протиправних дій підстави для застосування штрафних санкцій відсутні.

Суд першої інстанції у задоволенні позову відмовив. Це рішення було скасовано судом апеляційної інстанції.

Позиція Верховного Суду

Суд задовольнив вимоги платника податків, з огляду на таке.

В процедурі внесення інформації (відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування) до ЄРПН є дві окремі стадії:

1) надання платником податку на додану вартість податкової накладної (розрахунку коригування);

2) прийняття/неприйняття податкової накладної (розрахунку коригування) та внесення відомостей щодо неї (нього) безпосередньо до ЄРПН. Перша із цих стадій залежить від платника податку на додану вартість і є результатом його дій, тоді як друга - це результат виконання роботи програмного забезпечення, що контролюється ДФС, та/або безпосередніх дій працівників ДФС, на яку (які) платник податку не має впливу.

У цьому контексті встановлена нормою пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК відповідальність платника податку на додану вартість за порушення граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН, у вигляді накладення штрафу може застосовуватися в разі якщо платник податку не надав (не надіслав) податкову накладну (розрахунок коригування) ДФС у строк, встановлений цією статтею.

Відповідно до абзацу тринадцятого пункту 201.10 статті 201 ПК якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою вЄдиному реєстрі податкових накладних.

З огляду на те, що позивачем вжито всі залежні від нього дії щодо надання (надіслання) податкових накладних для реєстрації в ЄРПН у строк, встановлений статтею 201 ПК, проте квитанцій про прийняття або неприйняття таких накладних ним не отримано, останні вважаються такими, що зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних, а тому підстави для застосування до позивача штрафних санкцій відсутні.

Для побудови виграшної стратегії захисту в суді необхідно багато часу приділяти вивченню правових прецедентів і норм права. ЛІГА:ЗАКОН розробила комплексне рішення LIGA360:АДВОКАТ, яке об'єднує головні інструменти для ефективної роботи адвоката в єдиному робочому просторі. Крім зручного доступу до найбільшої бази НПА, судових рішень та інформації про компанії й підприємців, ви отримуєте низку додаткових переваг: сповіщення про зміни в законодавчому полі, нові судові рішення, стан контрагентів; створення бази корисних посилань; персональну стрічку новин за обраними темами та джерелами. Спробуйте у травні зі знижкою 30 %.

Також читайте:

Несплата та прострочення сплати податку податковим агентом мають різні наслідки;

Чи завжди ДФС зобов'язана надавати точну і повну ІПК;

Чи можна платника податків позбавити податкового кредиту через формальний недолік в накладній;

ДФС зобов'язана вказати конкретну причину відмови в реєстрації податкової накладної: рішення ВС;

ДПС не може нарахувати пеню за ЄСВ, перерахований на неправильний рахунок;

Чи можна позбавити платника податків податкового кредиту на ПДВ через погану репутацію контрагента.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини