Представники фракціъ Європейська Солідарність зареєстрували проект Закону № 3665 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо запровадження податку на виведений капітал на заміну податку на прибуток підприємств".
Про це повідомила на своїй сторінці У Фейсбук народний депутат Ніна Южаніна.
З текстом цього законопроекту буде зручно ознайомитися в ІПС ЛІГА:ЗАКОН після його появи у системі. Замовити повнофункціональний тестовий доступ можна тут.
Пані Южаніна зазначила, що це вже не перша редакція законопроекту щодо ПнВК, запропонована цією політичною силою, яка тепер враховує норми Закону № 466.
З останнього нардепи прибрали з контролерів іноземних компаній юридичних осіб і залишили тільки фізичних осіб. За чинними нормами сума скоригованого прибутку КІК включається як до загального оподатковуваного доходу фізособи, так і є окремим об'єктом оподаткування податком на прибуток за ставкою 18% у юрособи. Змінюючи модель корпоративного оподаткування, прибирається таке надмірне навантаження, а також пропонуємо ще ряд змін, спрямованих на приведення положень Щакону № 466 у відповідність до системи справляння податку на виведений капітал.
У повідомленні зазначено, що Україна має всі шанси запровадити ВпВК з 1 січня 2021 р. У такому разі:
- бізнес встигне адаптуватися до нової системи корпоративного оподаткування;
- буде дотримано принцип стабільності податкового законодавства.
Крім того, зазначено, що такі зміни мають бути запроваджені не секторально, для певної категорії платників чи певної галузі, а відразу і в повному обсязі.
Вся інформація про поточні податкові зміни доступна в новому модулі ПОДАТКИ-2020, багато з матеріалів якого відкрито для вільного доступу. Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.
Також читайте:
Які нові об'єкти оподаткування запроваджує Закон № 466;
Податковий борг: новації податкової реформи
Нові штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН/РК
Податкова реформа: топ-10 змін ПДФО
У ДПС роз'яснили, які зміни внесли до Податкового кодексу
Відповідальність платників податків по-новому: пом'якшувальні обставини та нові штрафи
Що нового для ФОП передбачив Закон № 466
Мала податкова реформа 2020: рекомендації власникам бізнесу
Податкові перевірки по-новому: що змінює Закон № 466
Податкова реформа: ПДВ-зміни Закону № 466
КІК-податок 2021: що потрібно знати вже зараз податковому юристу