В Україні можуть скасувати застарілу норму Податкового кодексу про так званий “податок на іноземну рекламу”, яку замовляють українські компанії за кордоном. Про це повідомляє Мінцифри.
Податок запроваджений у 1997 році. Він вимагає від юридичних осіб на території України сплачувати до бюджету України 20% від суми, яку вони витратили на оплату рекламних послуг, наданих нерезидентом. Тобто, замовивши рекламу в Facebook чи Twitter, компанії мають сплатити за послугу виконавцю там - і ще 20% від суми - у нас.
Чому необхідно скасувати податок? У Мінцифри пояснюють, що ця норма є абсурдною, адже українські компанії мають сплачувати на 20% більше за digital-послуги, ніж їхні візаві з іншої країни. Таким чином, це не надає українському виробнику конкурентних переваг, а навпаки - змушує підвищити вартість свого товару та створює додаткові перепони для виходу українських виробників на зарубіжні ринки.
У Раді очікує розгляду законопроект Данила Гетманцева № 2634 про ПДВ для електронних послуг, який пропонує до переліку тих, хто повинен платити ПДВ, додати іноземні компанії, у яких немає представництва в Україні і які постачають українцям електронні послуги.
Щоб зняти надмірне податкове навантаження для вітчизняних компаній планується внести поправки до другого читання до законопроекту № 2634, виключивши п. 141.4.6 з Податкового кодексу України. За рахунок цього українські компанії (юридичні особи та ФОПи) не сплачуватимуть додаткових 20% податку при купівлі електронних послуг.
У світі запровадження 20% ПДВ для іноземних компаній країною, на території якої постачаються цифрові послуги, є нормальною практикою. Зараз наш бізнес сплачує податки в Україні, а іноземні компанії (Facebook, Twitter, Youtube) - ні. Тобто, наприклад, Megogo у вартість своїх послуг закладає ПДВ, а Netflix - ні. А у разі ухвалення законопроекту № 2634 всі учасники ринку матимуть однакові конкурентні умови, а нерезиденти сплачуватимуть податки за діяльність на території України.
Сучасне бізнес-середовище постійно змінюється. Тож сьогодні, як ніколи, підприємцям необхідно бути в курсі змін законодавства й оподаткування, бути впевненими у своїх бізнес-партнерах, клієнтах та оперативно дізнаватися про зміни в їх стані й діяльності. Усі інструменти для ефективної роботи на випередження - в одному комплексному рішенні LIGA360:ПІДПРИЄМЕЦЬ від ЛІГА:ЗАКОН. Замовляйте доступ зі знижкою 30 %.