Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У НАЗК заявили про корупційні ризики Закону про гральний бізнес

Реклама

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) направило Президентові України листа, у якому висловило свої застереження стосовно Закону “Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор”.

Нагадаємо, 11 серпня 2020 року, Президент України підписав Закон щодо легалізації ігорного бізнесу в Україні (проект № 2285-д). Сьогодні Закон офіційно опубліковано у Голосі України.

НАЗК наголосило, що попри те, що цей документ спрямований на зменшення корупції, він містить корупційні ризики та фактично не може бути реалізований, оскільки його положення суперечать одне одному.

НАЗК провело антикорупційну експертизу законопроєкту та виявило наступні ризики:

1. Процедура формування складу Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей суперечить Конституції України, а необхідна кількість її членів для ухвалення рішень чітко не визначена.

2. Широкі дискреційні повноваження Комісії (можливість діяти на власний розсуд) під час визначення переліку суб'єктів господарювання, що здійснюватимуть сертифікацію та інспектування грального обладнання, можуть призвести до суб'єктивних рішень її членів та формування корупційних практик.

3. Запровадження нових дозволів без внесення змін до Закону України «Про перелік дозвільних документів у сфері господарської діяльності» може призвести до зловживань під час здійснення державного нагляду (контролю).

4. Підстави для отримання та анулювання ліцензії на здійснення діяльності у сфері азартних ігор чітко не визначені. Через це Комісія зможе зловживати повноваженнями та надавати ліцензії обраним підприємствам.

5. Процедура внесення плати за видачу ліцензії на здійснення діяльності у сфері азартних ігор є суперечливою, оскільки передбачає два варіанти її внесення, які виключають один одного. Застосовуючи ці взаємовиключні норми на власний розсуд, Комісія зможе «підігравати» потрібним учасникам ринку.

Крім того, підписаний закон не може бути реалізований з огляду на наявність в його тексті двох взаємовиключних положень:

• в одному положенні йдеться про те, що кандидатури для призначення на посади Голови та членів Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей на розгляд Кабінету Міністрів вносить Прем'єр-міністр;
• інше положення визначає, що відповідні кандидатури на розгляд Кабінету Міністрів вносяться Комісією з питань вищого корпусу державної служби за результатами проведення конкурсу.

НАЗК сподівається, що Президент ініціює зміни, які дозволять усунути вказані корупційні ризики та зробити закон можливим для виконання.

З аналізом нового Закону про держрегулювання азартних ігор детальніше можна ознайомитися в матеріалі: Легалізація грального бізнесу: наслідки і підводні камені

Стежте за новинами вашої галузі? Спробуйте створити своє власний інфопростір в екосистемі LIGA360. Власна стрічка новин і моніторинг з понад 1835 медіа, 20 телеканалів, 15 радіостанцій, 1 800 інтернет і друкованих ЗМІ. Обирайте що читати саме вам! Спробувати LIGA360

Читайте головні новини, аналітичні матеріали і інтерв'ю ЛІГА:ЗАКОН Бізнес тепер в Telegram! Також підписуйтеся на нашу сторінку в Facebook

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини