Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін схвалив продовження на 2 місяці терміну списання боргу для сплячих ФОП

Реклама

14 вересня, Кабінет Міністрів України затвердив зміни до Податкового кодексу та деяких інших законів України в частині забезпечення збалансованості бюджетних надходжень. Проект закону розроблено з метою збільшення надходжень до Державного бюджету у 2021 році.

Про це повідомили на сайті Уряду.

Вся інформація про поточні податкові зміни доступна в новому модулі ПОДАТКИ-2020, багато з матеріалів якого відкрито для вільного доступу. Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.

Запропоновані Міністерством фінансів зміни до Податкового кодексу містять ресурсні норми, норми щодо покращення умов ведення бізнесу та підвищення рівня адміністрування.

Зокрема, в частині покращення умов ведення бізнесу передбачається:

- для с/г виробників не нараховуватимуться зобов'язання з ПДВ у випадках форс-мажорних обставин (втрата врожаю, падіж поголів'я);

- виключення із складу доходів платників єдиного податку коштів державної підтримки від Фонду розвитку підприємництва та Фонду розвитку інновацій;

- виключення із складу доходів фізичних осіб - підприємців та громадян сум коштів, отриманих від Фонду розвитку інновацій;

- виправлення неузгодженостей законодавства щодо маркування рідин для електронних сигарет;

- усунення неузгодженості законодавства про ліцензування обігу пального із законодавством про працю;

- пролонгація строку списання заборгованості з ЄСВ так званим «сплячим» ФОП на 2 місяці.

Для підвищення рівня адміністрування змінами до кодексу передбачено скасувати мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок, списати суми фінансових санкцій (штрафів та пені), за умови повного погашення сум податкового боргу протягом 6 місяців, на який нараховані такі фінансові санкції.

Чергові нововведення в цій сфері пропонують встановити дозвіл стягувати податковий борг, який виник у результаті несплати грошового зобов'язання та/або пені, визначених самостійно платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, за рахунок готівки та/або коштів з рахунків у банках такого боржника за рішенням контролюючого органу без звернення до суду.

У повідомленні зазначено, що наразі Мінфіном разом з ДПС, із залученням представників бізнесу, ведеться робота з обговорення проблем, що виникають при зупиненні реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Зазначений законопроект доповнює Податкового кодексу нормами, які надають можливість платнику податку оскаржувати рішення комісії контролюючого органу про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, яке надається платнику у випадку відповідності його критеріям ризиковості, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року №1165.

Зручно та швидко сплатити податки і подати звіти можна за допомогою бота-бухгалтер ReporTах. Крім того, бот самостійно перевіряє чи немає у вас податкових боргів і штрафів перед державою. Після перевірки - допоможе сплатити борг миттєво.

Отримайте комплексну підтримку на всіх етапах роботи зі звітністю разом з REPORT. Чат-підтримка для клієнтів, усі необхідні звіти та однакова ціна для платників і неплатників ПДВ. Замовляйте тестовий доступ та переконайтеся самі.  

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини