Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує про транспортний податок для тих, хто набув права власності на авто протягом звітного року.
Підпунктом 267.6.4 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу встановлено, що платники транспортного податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію з транспортного податку (далі - Декларація) за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПК, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Хто сплачує
В поточному році особи сплачують податкові зобов'язання по транспортному податку за легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить у 2020 році 1 771 125 гривень.
Перелік транспортних засобів, які підлягають оподаткуванню, щорічно визначає Міністерство економічного розвитку. Ці дані є у відкритому доступі і їх можна переглянути на сайті Мінекономіки. Ставка транспортного податку за рік становить 25 тис. грн.
Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року
Декларація юридичною особою - платником транспортного податку подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а транспортний податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.
У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року транспортний податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об'єкт (п.п. 267.6.5 п. 267.6 ст. 267 ПК).
Зручно та швидко сплатити податки і подати звіти можна за допомогою бота-бухгалтер ReporTах. Крім того, бот самостійно перевіряє чи немає у вас податкових боргів і штрафів перед державою. Після перевірки - допоможе сплатити борг миттєво.
Отримайте комплексну підтримку на всіх етапах роботи зі звітністю разом з REPORT. Чат-підтримка для клієнтів, усі необхідні звіти та однакова ціна для платників і неплатників ПДВ. Замовляйте тестовий доступ та переконайтеся самі.
Форма Декларації затверджена наказом Міністерства фінансів № 415
Рядок 1 заголовної частини Декларації передбачає заповнення форми Декларації з типом: «Звітна», «Звітна нова», «Уточнююча».
Згідно з примітками 2 та 3 інформації до Декларації:
- поле «починаючи з» заповнюється у разі подання Декларації щодо транспортних засобів, придбаних протягом звітного року або отриманих у разі переходу права власності на транспортні засоби протягом звітного року (зазначається номер місяця арабськими цифрами);
- поле «з урахуванням уточнень з» заповнюється у разі уточнення податкових зобов'язань (зазначається номер місяця арабськими цифрами).
Враховуючи зазначене, при поданні Декларації з типом «Уточнююча», у разі переходу права власності (набуття/втрати права власності) на транспортні засоби протягом звітного року, заповнюється поле «з урахуванням уточнень з», де зазначається арабськими цифрами номер місяця звітного року, в якому виникло/втрачено право власності на транспортні засоби.
Отже, при поданні Декларації з типом «Уточнююча» заповнюється поле «з урахуванням уточнень з», яке означає, що у платника протягом року змінюється кількість об'єктів оподаткування (відбувся перехід права власності (набуття/втрата права власності) на транспортні засоби).
Поле «починаючи з» заповнюється у Декларації з типом «Звітна» у разі виникнення протягом року об'єкта оподаткування (до цієї дати у платника об'єктів оподаткування не було).
Вся інформація про поточні податкові зміни доступна в модулі ПОДАТКИ-2020, багато з матеріалів якого відкрито для вільного доступу. Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні отримуйте в системах ЛІГА:ЗАКОН.