Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Підприємці з 2021 року вестимуть облік доходів і витрат по-новому

Реклама

ГУ ДПС у Хмельницькій області нагадало, що Законом № 786-ІХ змінено порядок ведення обліку доходів і витрат самозайнятими особами, зокрема, скасовано обов'язкове ведення паперових Книг обліку доходу та витрат, Книг обліку доходів. Починаючи з 1 січня 2021 року вести облік своїх доходів (витрат) можна у наступний спосіб:

  • ФОП на загальній системі зобов'язані вести облік доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару. Кодекс дозволяє вести облік доходів і витрат в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через Електронний кабінет.

Типова форма, за якою здійснюється облік доходів і витрат, та порядок ведення такого обліку визначаються Міністерством фінансів. До затвердження нової форми залишається чинною Книга обліку затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 16 вересня 2013 № 481.

  • Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність зобов'язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності. Кодекс дозволяє їм вести облік доходів і витрат в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через Електронний кабінет.

Типова форма та порядок ведення такого обліку також визначаються Мінфіном.

  • ФОП - платникам єдиного податку I і II груп та платникам єдиного податку III групи, які не є платниками ПДВ, буде надано право вести облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів.

Їм буде дозволено вести облік як у паперовому так і в електронному вигляді.

  • ФОП - платникам єдиного податку III групи, які є платниками ПДВ, буде надано право вести облік у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат.

Їм буде дозволено вести облік як у паперовому так і в електронному вигляді.

Читайте також: ТОП-7 податкових змін за законом №786-ІХ

Закон № 786 фактично скасував вимогу до платників єдиного податку щодо реєстрації Книги у податкових органах. Платникам податків не потрібно вчиняти жодних дій по скасуванню реєстрації вже зареєстрованих книг з 1 січня 2021 року.

При веденні обліку у довільній формі платники єдиного податку вправі застосовувати будь-який спосіб обліку доходів за період (це можуть бути записи у будь-якому довільному реєстрі - паперових зошиті, журналі, чи в електронній таблиці у файлі Excel).

Спробуйте вже зараз почати користуватися онлайн-версією Книги обліку з Liga:REPORT для ФОП. Сервіс містить всі необхідні форми звітів з підказками, податковий календар, автоматичні нагадування, перевірку заборгованості перед державою, а також новинку місяця - онлайн-книгу обліку доходів. Придбати за найнижчою ціною

Кодекс не містить вимоги до платника податків повідомляти контролюючи органи про обраний вид реєстру. Разом із тим податкові органи мають право запросити зазначену інформацію у порядку визначеному Кодексом для перевірки дотримання платником вимог Кодексу щодо граничного обсягу доходу за відповідний період. Тому такі записи мають містити інформацію щонайменше про місячні обороти, вони є джерелом інформації для складання платником податку звітності з єдиного податку.

Зміни, запроваджені Законом № 786 щодо форми обліку доходів не скасовують обов'язку для всіх платників податків дотримуватися вимог щодо ведення обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів (документів на придбані товари) та їх належне зберігання. Тому інформація про місячні обороти, яку самозайнята особа буде з 1 січня 2021 року заносити до довільного реєстру, має відповідати змісту первинних документів за відповідний період.

Для платників єдиного податку, які є платниками податку на додану вартість, продовжують діяти всі вимоги Кодексу щодо обліку податку на додану вартість.

З 1 січня 2021 року зникають підстави для застосування до ФОП на спрощеній системі оподаткування адміністративного штрафу за неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку відповідно до статті 164-1 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Щоб завжди звітуватися без помилок, вести облік доходів онлайн, тримати руку на пульсі змін законодавства і працювати з перевіреними контрагентами рекомендуємо комплексне рішення LIGA360:Підприємець від ЛІГА:ЗАКОН

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини