Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Особливості перенесення вихідних та робочих днів у 2021 році

Реклама

З метою створення сприятливих умов для використання святкових і неробочих днів згідно із ч. 4 ст. 67 КЗпП, не пізніше ніж за 3 місяці до настання таких днів, Кабінет Міністрів України може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні та робочі дні в порядку й на умовах, установлених законодавством.


Про це нагадують у Держпраці.

Кабінет Міністрів 30 вересня 2020 року прийняв розпорядження про перенесення робочих днів у 2021 році.

Керівники підприємств, установ та організацій, у яких встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями в суботу та неділю, зможуть перенести робочі дні:

- з п'ятниці 8 січня на суботу 16 січня;

- з понеділка 23 серпня на суботу 28 серпня;

- з п'ятниці 15 жовтня на суботу 23 жовтня.

У зв'язку з тим, що зазначене розпорядження має рекомендаційний характер, рішення про перенесення робочих днів приймається роботодавцем самостійно шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документу. Прийняте роботодавцем рішення про перенесення робочих днів змінює графік роботи підприємства, установи, організації та норму тривалості робочого часу у місяцях, в яких запроваджено перенесення робочих днів. Тому всі дії щодо надання відпусток, виходу на роботу мають здійснюватися по зміненому у зв'язку з перенесенням робочих днів графіку роботи підприємства, установи, організації.

При цьому слід мати на увазі, що у разі перенесення робочого дня, який передує святковому чи неробочому дню, на інший вихідний день, для збереження балансу робочого часу за рік тривалість роботи у цей перенесений робочий день має відповідати тривалості передсвяткового робочого дня, як це передбачено статтею 53 КЗпП.

Доволі часто виникають питання щодо визначення тривалості відпустки, якщо на її період припали робочі дні, що переносяться, та як це впливає на день виходу на роботу після відпустки (чи подовжується її тривалість). А також, чи повинні такі працівники працювати в робочу суботу, наприклад - 16 січня, якщо 8 січня вони перебуватимуть у відпустці?

Оскільки щорічна відпустка надається в календарних днях, то її тривалість, наприклад для працівників, якім вона надана буде в січня 2021 року, не змінюється від того, що 8 січня 2021 року буде вихідним днем. Адже до тривалості щорічної відпустки не враховують, згідно зі ст. 78-1 КЗпП, лише святкові й неробочі дні, визначені ст. 73 КЗпП (1 січня - Новий рік, 7 січня - Різдво Христове), а решту вихідних днів за графіком роботи враховують.

Отже, якщо щорічна відпустка працівника закінчується 15 січня, то субота, 16 січня для нього буде робочим днем, як і для решти працівників підприємства.

Снігопад знижок до Нового року триває! Отримайте швидкий доступ до головних інструментів для роботи юриста та бухгалтера з системами ЛІГА:ЗАКОН зі знижками до - 60%.

Найповніше джерело систематизованої, достовірної правової інформації зі зручним інтерфейсом для швидкого пошуку та легкого аналізу. Система дає змогу прийняти правильні рішення на основі аналітичної, консультаційної та нормативно-правової інформації.

Встигніть обрати рішення для себе за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини