Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Нардепи пропонують скасувати перенесення робочих днів на свята

19.01.2021, 13:04
1657
0

Перенесення робочих днів призводить до 6-денного робочого тижня
Перенесення робочих днів призводить до 6-денного робочого тижня

15 січня 2020 року у Верховній Раді зареєстрований законопроект № 4597, яким пропонується скасування перенесення робочих днів через свята (ініціатор - партія "Слуга народу").

З текстами законопроектів зручно ознайомитися в відповідному модулі ІПС ЛІГА :ЗАКОН. Замовити тестовий доступ можна тут.

У пояснювальній записці зазначено, що аналіз досвіду країн світу у питанні перенесення робочих днів доводить, що в Білорусі, Польщі, Словаччині, Чехії, Литві, Франції, Німеччині, Данії, Нідерландах, США та інших країнах такої практики немає.


Перенесення робочих днів призводить до 6-денного робочого тижня, подекуди - двічі на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до мінімального часу відпочинку працівника, який не може бути зменшеним.

Водночас, перенесення робочих днів подекуди призводить до 4 неробочих днів поспіль, що знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня, що є наступним за довгими вихідними. Це підтверджується академічними напрацюваннями у сфері психології праці, відповідно до яких порушення ритму праці та відпочинку істотно впливає на працездатність робітника. Враховуючи, що помилки робітника під час праці можуть загрожувати здоров'ю і життю як самого робітника, так й інших людей, вимоги до його працездатності повинні бути достатньо високими.

Враховуючи вищезазначене, вбачається актуальним та необхідним прийняття проекту Закону щодо законодавчої заборони перенесення робочих днів.

Стежте за новинами вашої галузі? Спробуйте створити свій власний інфорпростір в екосистемі LIGA360. Власна стрічка новин і моніторинг з понад 1835 медіа, 20 телеканалів, 15 радіостанцій, 1 800 інтернету і друкованих ЗМІ. Обирайте що читати саме вам! Спробувати LIGA360


Увійдіть, щоб залишити коментар