Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Повернення надміру сплачених податків: зміни 2021 року

Реклама

Керівник Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі із великими платниками податків Богдан Катрушин розповів, як змінилося правове регулювання повернення надміру сплачених  податків  з  2021 року.

Відповідно до ст. 43 ПКУ помилково та/або надміру сплачені суми грошового  зобов`язання підлягають поверненню платнику, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

Обов'язковою умовою повернення сум грошового зобов'язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплачених сум.

Заява подається у довільній формі із зазначенням напряму перерахування коштів:

  • на поточний рахунок платника податків в установі банку;

  • на погашення грошового зобов'язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету;

  • повернення у готівковій формі коштів за чеком у разі відсутності у платника податків рахунка в банку.

З 1 січня 2021 року діють наступні зміни:

Контролюючий орган не пізніше ніж за 5 робочих днів до закінчення 20-денного строку з дня подання платником податків заяви готує висновок про повернення належних сум коштів з відповідного бюджету та подає його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

У разі якщо повернення сум ПДФО, які повертаються на підставі поданої платником податкової декларації за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу, відповідне повідомлення надсилається контролюючим органом до органу, що здійснює казначейське обслуговування, не пізніше ніж за 5 робочих днів до закінчення 60-денного строку з дня отримання відповідної податкової декларації. Для здійснення компенсації частини штрафних (фінансових) санкцій, визначених за даними СОД РРО, на користь покупця (споживача) відповідний контролюючий орган протягом 5 робочих днів з дня зарахування до бюджету штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до платника податків за порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій, готує висновок  та подає його для виконання  до відповідного органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів.

На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом 5 робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов`язань та пені платником податків, а також перераховує на користь відповідного покупця (споживача) компенсацію частини суми штрафних  (фінансових) санкцій, визначених за даними СОД РРО, у порядку, встановленому Мінфіном.

Контролюючий орган несе відповідальність за несвоєчасність передачі відповідних сум коштів до органу, що здійснює казначейське обслуговування.

Повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платнику податків та перерахування компенсації частини суми штрафних (фінансових санкцій, визначених за даними СОД РРО, покупцям (споживачам) здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

Слід зауважити, що наказом Мінфіну від 11.02.2019 № 60 затверджено Порядок інформаційної взаємодії органів ДПС, ДКС України, місцевих фінансових органів у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань та пені.

Дія Порядку №60 не поширюється:

- відшкодування податку на додану вартість;

- повернення авансових платежів (передоплати), помилково та/або надміру внесених платниками податків за власним бажанням, як попереднього грошового забезпечення сплати майбутніх митних та інших платежів, що сплачуються до/або під час митного оформлення, та грошової застави;

- повернення митних та інших платежів, що сплачуються до/або під час митного оформлення;

- повернення помилково та/або надміру перерахованих (унесених) платниками податків коштів, сплачених шляхом надання при митному оформленні податкового векселя;

- повернення суми акцизного податку, внесеної в рахунок погашення податкових векселів;

- виконання рішень судів щодо безспірного списання коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету.

Отримуйте актуальні дані щодо змін законодавства й подання звітності для ФОП. LIGA360 поінформує про зміни тих нормативних актів, що цікавлять саме вас. Підказки допоможуть подати звітність до Податкової, Статистики, Фонду соціального страхування. Замовте LIGA360:Підприємець прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини