Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Використання електрошокера поліцейськими: комітет пропонує доопрацювати законопроект

Реклама

Комітет з питань правоохоронної діяльності на засіданні 17 березня розглянув проект Закону № 4375 про внесення змін до статті 45 Закону «Про Національну поліцію».


Про це зазначили на сайті ВР.

З текстами законопроектів зручно ознайомитися в ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Замовити повнофункціональний тестовий доступ можна тут.

Метою прийняття законопроекту є вдосконалення правових підстав застосування поліцейськими електрошокових пристроїв контактної та контактно-дистанційної дії.

Статтею 45 Закону «Про Національну поліцію» встановлено що поліцейський уповноважений застосовувати електрошокові пристрої для відбиття нападу на поліцейського, іншу особу та/або об'єкт, що перебуває під охороною та для відбиття нападу тварини, що загрожує життю і здоров'ю особи чи поліцейського.

За його словами, практика застосування засвідчила, що зазначені підстави не повною мірою враховують усі можливі випадки застосування таких спеціальних засобів. Зокрема, це стосується затримання особи, яка чинить збройний опір або намагається втекти з-під варти; затримання озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю чи здоров'ю людей, у тому числі поліцейського.

На сьогодні до цієї категорії осіб відповідно до положень Закону «Про Національну поліцію» можливо застосовувати пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії та вогнепальну зброю.

О.Фацевич зазначив, що застосування електрошокових пристроїв дозволяє ефективно припинити порушення із завданням порушнику меншої шкоди порівняно із застосуванням пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, або вогнепальної зброї.

Законопроектом пропонується доповнити пункт 6 частини третьої статті 45 Закону «Про Національну поліцію» новими підпунктами, відповідно до яких електрошокові пристрої застосовуються для:

- затримання особи, яка вчинила адміністративне або кримінальне правопорушення і чинить при цьому фізичну протидію поліцейському;

- затримання особи, яка вчинила тяжкий або особливо тяжкий злочин і намагається втекти;

- затримання особи, яка чинить збройний опір або намагається втекти з-під варти;

- затримання озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю чи здоров'ю людей, у тому числі поліцейського.

Голова підкомітету Сергій Алєксєєв повідомив, що підкомітет з питань діяльності органів правопорядку розглянув це законопроект і висловив кілька зауважень, зокрема, щодо доцільності застосування поліцейськими електрошокових пристроїв до людей з серцево-судинними захворюваннями і вагітних жінок.

За результатами голосування Комітет не підтримав пропозицію підкомітету про прийняття законопроекту за основу та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду направити законопроект №4375 на доопрацювання.

Які цифрові рішення допоможуть у роботі адвоката? LIGA360:Адвокат НААУ - це робочий онлайн-простір, що надає доступ до кабінету адвоката НААУ, навчальних продуктів ВША та інформаційних продуктів ЛІГА:ЗАКОН. Замовте систему прямо зараз.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини