Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ДПС продовжує викривати схеми ухилення від оподаткування

Реклама

ДПС продовжує інформувати про виявлені схеми ухилення від сплати податків. З початку квітня розкрито вже три факти, зокрема:

1. Пов'язана з будівництвом житлових будинків. Як встановлено відділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, фізична особа - платник податків здійснювала будівництво багатоквартирних житлових будинків та набувала квартири у свою власність після введення їх в експлуатацію. Набуті у власність об'єкти нерухомого майна в подальшому реалізовувались. Будівництвом  житлової та не житлової нерухомості платник займався систематично протягом 2014 - 2019 років і не відображав даних доходів у податковій звітності.

Будучи зареєстрованим фізичною особою - підприємцем та перебуваючи на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності, після перевищення обсягу доходів максимальної суми, що дає йому можливість перебувати на цій системі оподаткування, він не перейшов на загальну систему оподаткування та не зареєструвався платником ПДВ. Це призвело до несплати ПДВ та податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 8 млн грн.

2. Отримання пов'язаною фізичною особою коштів на власні платіжні картки. Податківцями виявлено факти отримання фізичною особою на власні платіжні картки понад 18 млн гривень. При цьому зазначена особа є одночасно пов'язаною особою сільгосппідприємства та підприємцем. Нею було відкрито понад 20 банківських карткових рахунків для створення умов для ухилення від оподаткування сільгосппідприємству та безпосередньо собі як підприємцю, отримання на власні потреби коштів, що фактично можуть бути виручкою від реалізації сільгосппродукції, необлікованої в обліку сільгосппідприємства та підприємця. У подальшому кошти обготівковувались через банкомати та касові відділення банківських установ, а також  використовувались на власні потреби шляхом розрахунку платіжними  картками в торгових мережах, готелях, ресторанах як на території України, так і за її межами.

Наслідком використання фізичною особою зазначеної схеми є заниження об'єкту оподаткування підконтрольним сільгосппідприємством та особисто як підприємцем, а також  несплата податків як фізичною особою.

3. Отримання підприємством грошових коштів від ризикових суб'єктів господарювання. Податківцями в результаті відпрацювання відомостей щодо руху коштів по рахунку одного з ТОВ за 2020 рік встановлено факт отримання підприємством грошових коштів від ризикових суб'єктів господарювання на загальну суму понад 56 млн гривень. У подальшому ці кошти були перераховані підприємству реального сектору економіки в якості оплати за тютюнові вироби. При цьому, як з'ясували фахівці підрозділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, товариство для приховування проведених операцій не задекларувало податкові зобов'язання з ПДВ на суму понад 9,0 млн грн. Не було виписано та зареєстровано в ЄРПН на адресу покупців податкові накладні на загальну суму понад 56 млн грн, у т.ч. ПДВ понад 9,0 млн грн.

Ексклюзивна аналітика та топ-новини вашої галузі - у LIGA360. Налаштуйте персональну стрічку новин та не витрачайте час на переходи по різних сайтах. Усі матеріали можна отримувати в Telegram. Замовте тестовий доступ до LIGA360 прямо зараз.

Читайте також:

Ухилення від сплати податків: топ-10 судових рішень

Ризиковість платників податків: судова практика

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини