Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Комітет рекомендує врегулювати сферу віртуальних активів

29.04.2021, 16:06
267
0

Проект Закону розроблений Мінцифри спільно з депутатським об'єднанням Blockchain4Ukraine та ключовими стейкхолдерами
Проект Закону розроблений Мінцифри спільно з депутатським об'єднанням Blockchain4Ukraine та ключовими стейкхолдерами

Комітет з питань цифрової трансформації 28 квітня 2021 року рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроект № 3637 «Про віртуальні активи» у другому читанні. Проект Закону встановлюватиме в Україні механізм правового регулювання сфери віртуальних активів.

Про це повідомили у Мінцифри.

Законопроект № 3637 «Про віртуальні активи» був підтриманий Парламентом у першому читанні та доопрацьований відповідно до поправок народних депутатів. Також удосконалений проект Закону включає нові положення FATF, пов'язані з обігом віртуальних активів. Врахування актуальних міжнародних стандартів урегулювання операцій з віртуальними активами сприятиме суттєвій детінізації цього ринку.

«Україна має неабиякий потенціал посісти провідне місце у світовій цифровій економіці. Зокрема, цьому сприятиме й запуск легального ринку віртуальних активів. Прийняття законопроекту № 3637 у запропонованій редакції дозволить українським блокчейн-компаніям легалізувати власні бізнес-процеси та офіційно працювати з банківською системою. Крім того, таку можливість матимуть і громадяни, які отримують доходи від операцій з віртуальними активами. Законопроект «Про віртуальні активи» сприятиме усуненню юридичних ризиків для роботи міжнародних криптокомпаній й залученню іноземних інвестицій у нову прогресивну галузь», - сказав заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

Профільний законопроект № 3637 розроблений Мінцифрою спільно з депутатським об'єднанням Blockchain4Ukraine та ключовими стейкхолдерами. Проект Закону «Про віртуальні активи»:

- формує правове поле для роботи на ринку віртуальних активів;

- визначає правовий статус, класифікацію, права власності та інші ключові юридичні дефініції;

- адаптує рекомендації FATF щодо фінансового моніторингу ринку віртуальних активів;

- визначає перелік професійних постачальників послуг віртуальних активів та їх реєстрацію;

- визначає регулятора ринку - Мінцифру (в окремих випадках Національний банк України та Національна комісія з цінних паперів та фондових ринків).

Зазначено, що надання віртуальним активам юридичного статусу стимулюватиме розвиток нової індустрії в правовому полі держави та сприятиме збільшенню надходжень до державного бюджету за рахунок податків. Українці зможуть токенізувати права власності та отримають судовий захист прав на віртуальні активи. А міжнародні криптобіржі легально вестимуть діяльність на території України.

Читайте також: Як в Україні врегулюють ринок криптовалют

Як діяти в різноманітних ситуаціях для бізнесу та при перевірках контролюючих органів - дізнавайтесь у LIGA360. Це комплекс інформаційно-аналітичних продуктів, що економить час на щоденних робочих завданнях та убезпечить від ризиків. Більше про переваги LIGA360 читайте за посиланням.


Увійдіть, щоб залишити коментар