Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

У Нацбанку впроваджують нові заходи впливу на колекторів: проект на обговоренні

2.06.2021, 16:11
500
0

Національний банк оприлюднив для громадського обговорення проєкт змін
Національний банк оприлюднив для громадського обговорення проєкт змін

Національний банк України пропонує вдосконалити порядок застосування заходів впливу до небанківських фінустанов за порушення вимог законодавства у сфері захисту прав споживачів фінансових послуг.

Про це повідомляють у Нацбанку.

Для цього Національний банк оприлюднив для громадського обговорення проєкт змін до Положення про застосування заходів впливу до учасників ринку небанківських фінансових послуг.

Нововведення стосуватимуться також і порушень вимог до взаємодії зі споживачами під час врегулювання простроченої заборгованості (вимог до етичної поведінки). Зміни поширюватимуться на небанківські фінустанови, включаючи ті, що набудуть статусу колекторських компаній. Водночас для колекторських компаній без статусу фінансової установи Національний банк планує розробити окремий нормативно-правовий акт щодо заходів впливу.

Обгрунтування необхідності змінити законодавство

Потреба в змінах виникла через ухвалення Закону № 1349-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту боржників при врегулюванні простроченої заборгованості» (проект № 4241).

Адже цей Закон передбачив нові заходи впливу до небанківських фінустанов, які кредитують чи займаються стягненням боргів, а також до колекторських компаній за порушення вимог до етичної поведінки під час врегулювання заборгованості.

Національний банк за порушення планує застосовувати такі заходи впливу:

- письмове застереження з вимогою усунути порушення та/або вжити заходів для їхнього недопущення в майбутньому;

- штраф для кредитодавця, нового кредитора або небанківської фінустанови - колекторської компанії;

- тимчасова заборона фінустанові - колекторській компанії здійснювати врегулювання простроченої заборгованості;

- вилучення відомостей про фінустанову - колекторську компанію з реєстру колекторських компаній;

- тимчасове зупинення або відкликання (анулювання) ліцензії кредитодавця - небанківської фінустанови, нового кредитора - небанківської фінустанови.

Ще одна пропозиція проєкту Змін - колегіальне прийняття рішень про штрафи до небанківських установ за порушення законодавства у сфері захисту прав споживачів (а саме штрафи, встановлені частиною другою статті 41-1 Закону «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»).

Рішення щодо цих штрафів ухвалюватиме Правління Національного банку, а у випадку делегування повноважень - Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг.

ЛІГА:ЗАКОН презентує можливості штучного інтелекту для договірної роботи. Відтепер аналіз контрактів, підбір нормативної інформації й оцінку ризик-факторів можна здійснити прямо в LIGA360: Юрист. Ми перевірили роботу AI на тисячах договорів, щоб економити ще більше вашого часу. Замовте LIGA360:Юрист з функціоналом автоматизації договірної роботи Contractum прямо сьогодні.


Увійдіть, щоб залишити коментар