Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту
$

Дарування рухомого майна: чи потрібен договір і чи завіряти його у нотаріуса

10.06.2021, 10:40
5849
0

Будь-який правочин за бажанням особи може бути нотаріально засвідчена
Будь-який правочин за бажанням особи може бути нотаріально засвідчена

Існують випадки, коли громадянам необхідно зафіксувати дарування рухомого майна (наприклад, певну суму грошей безоплатно передати фірмі чи підприємству). Чи потрібно такий правочин завіряти у нотаріуса розповіли у Північно-Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Суми).

Відповідно до ст. 208 Цивільного кодексу, такий договір дарування рухомого майна повинен бути вчинений у письмовій формі. Проте, якщо укладатиметься договір дарування валютних цінностей на суму, яка перевищує п'ятдесятикратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (850 грн), то такий правочин вчиняється у письмовій формі й підлягає нотаріальному посвідченню.

Однак, згідно з цивільним законодавством, на вимогу фізичної або юридичної особи будь-який правочин за її участю може бути нотаріально посвідчений.

Варто зазначити, що усно вчинятися можуть правочини, які повністю виконуються сторонами у момент їх вчинення, за винятком правочинів, які підлягають нотаріальному посвідченню та (або) державній реєстрації, а також правочинів, для яких недодержання письмової форми має наслідком їх недійсність.

ЛІГА:ЗАКОН презентує можливості штучного інтелекту для договірної роботи. Відтепер аналіз контрактів, підбір нормативної інформації й оцінку ризик-факторів можна здійснити прямо в LIGA360: Юрист. Ми перевірили роботу AI на тисячах договорів, щоб економити ще більше вашого часу. Замовте LIGA360:Юрист з функціоналом автоматизації договірної роботи Contractum прямо сьогодні.


Увійдіть, щоб залишити коментар