Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як в Україні планують завершити проблемні будівельні об’єкти

Реклама

Для громадського обговорення опублікований проєкт «Деякі питання інвентаризації об'єктів житлового будівництва, що не прийняті в експлуатацію відповідно до законодавства».

Про це зазначає заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Юрій Тацій.

Необхідність розробки такого документу постала для того, щоб визначити кількість та стан недобудів та забезпечити прийняття рішень щодо їх подальшого використання чи добудування. Так, на сьогоднішній день за приблизними оцінками по всій Україні більше 200 таких об'єктів.

Проєктом пропонується затвердити порядок інвентаризації недобудів, який передбачає наступні положення:

- до переліку включать будівлі, що за класом наслідків належать до об'єктів з середніми (СС2) та значними наслідками (СС3), фінансувались фізичними або юридичними особами і не прийняті в експлуатацію в установленому законом порядку у строк понад два роки із запланованої дати;

- формування переліку буде здійснюватись органами місцевого самоврядування на підставі інформації від фізичних та юридичних осіб;

- щодо кожного недобуду у переліку буде сформована інвентаризаційна справа з основними даними про будівлю: адреса, право власності на об'єкт, клас наслідків тощо.

Інформація з переліку може бути використана Міжвідомчою робочою групою з питань сприяння постраждалим інвесторам у добудові об'єктів незавершеного житлового будівництва для розробки відповідних рішень.

Зазначено, що загалом інвентаризація недобудованих об'єктів дозволить забезпечити ефективніше освоєння та використання територій міст, що передбачає виконання довгострокових стратегічних цілей та планомірний розвиток інфраструктури.

Як зупинити рейдерське захоплення? Поставте на контроль свою нерухомість в сервісі SMS-Маяк, щоб миттєво отримувати сигнали про зміни в Реєстрі речових прав. Це допоможе вчасно звернутися до державного реєстратора та до суду, і зупинити незаконні дії. Спробуйте зараз.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини