Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У Мінагрополітики назвали середню ціну землі

Реклама

За 30 днів від старту ринку землі уклали 2901 угоду. Про це розповів Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

Міністр зазначає, що ринок землі сьогодні повноцінно функціонує - він прозорий, дієвий і кожен може реалізувати своє право розпоряджатися землею: продати, передати в спадок, здавати в оренду чи самому господарювати на цій землі.

За 30 днів роботи ринку загальна площа проданих ділянок, щодо яких зареєстровано правочини, склала 5324 га, а сума угод склала 210 млн гривень.

«Тобто, за перший місяць ринку землі середня ціна за український гектар складає 40 тисяч гривень. Наразі найбільше землі придбали у Полтавській, Тернопільській та Кіровоградській областях. Але географія продажів - по всій країні!», - інформує Роман Лещенко.

Перший заступник Міністра юстиції Євгеній Горовець зазначає, що Мін'юст зі свого боку повністю забезпечив усі нормативно-правові передумови для посвідчення нотаріусами договорів відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

«До речі, вже більше 4 тисяч нотаріусів мають доступ до Державного земельного кадастру (ДЗК), який необхідний для перевірки дотримання покупцем обмеження щодо площі сільгоспземель "в одних руках". Загалом же заявки на підключення до ДЗК подали 4255 нотаріусів», - інформує Горовець.

Він акцентує, що спеціалісти Мінюсту та фахівці Держгеокадастру налагодили механізм взаємодії Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Державного земельного кадастру під час обміну інформацією для здійснення повноважень, визначених законодавством.

Як зупинити незаконні дії щодо вашої земельної власності? Сервіс SMS-Маяк Земля моніторить зміни Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 24/7. Вам надійде миттєве сповіщення про будь-які реєстраційні зміни земельного об'єкта. Спробуйте зараз.

Анатолій Мірошниченко, перший заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, зазначає, що Держгеокадастр виконав усі завдання, пов'язані із забезпеченням належного функціонування ринку земель сільськогосподарського призначення.

Моніторинг земель дозволив виявити, що станом на 1 липня понад 100 юридичних осіб та понад 1000 фізичних осіб володіли більш як 100 гектарами земель сільськогосподарського призначення, багато з них - більш як 1000 гектарів. З 1 липня 2021 року така концентрація земель сільськогосподарського призначення стає неможливою, - акцентує Мірошниченко.

Наразі триває реалізація пілотного проекту щодо Національної інфраструктури геопросторових даних. Геопортал пілотного проекту НІГД функціонує в режимі дослідної експлуатації, але вже передбачає можливість повної інтеграції на єдиній картографічній основі в онлайн режимі геопросторових даних, зокрема землю, воду, ліс та інші природні ресурси, а також даних про інфраструктурні об'єкти (як інженерні мережі, дороги та інші). Інтеграція геопросторових даних різного типу, а також відкритість таких даних дозволить надати більше інформації для потенційних учасників ринку сільськогосподарських земель.

Читайте також: Що потрібно знати про ринок землі в Україні: добірка важливої аналітики

ЛІГА:ЗАКОН пропонує комплексний інструмент LIGA360 для агробізнесу, який дає змогу команді працювати в єдиному робочому просторі. Комплекс інформаційно-аналітичних продуктів містить головні інструменти, які допомагають відстежувати зовнішні ризики й ухвалювати сильні рішення для втримання лідерських позицій.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини