Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як здійснюється спадкування неохопленого заповітом майна

Реклама

Згідно частини 2 статті 1236 Цивільного кодексу заповідач має право скласти заповіт щодо усієї спадщини або її частини.

Відповідно до статті 1245 ЦК частина спадщини, що не охоплена заповітом, спадкується спадкоємцями за законом на загальних підставах. До числа цих спадкоємців входять також спадкоємці за законом, яким інша частина спадщини була передана за заповітом.

Дана норма визначає юридичну долю спадщини, стосовно якої не міститься розпоряджень у заповіті. Така спадщина відкривається на користь спадкоємців за законом, а у випадку їх відсутності - переходить до територіальної громади відповідно статті 1277 ЦК.

При цьому, оскільки види спадкування - за заповітом і за законом розглядаються як окремі і цілком самостійні, у разі закликання до спадкування однієї особи одночасно за обома підставами - за заповітом і законом, прийняття спадщини спадкоємцем за заповітом не означає, що останній позбавляється права на спадкування за законом.

За матеріалами Міністерства юстиції.

Працюйте віддалено та моніторте діяльність партнерів, конкурентів та співробітників за допомогою нового інструменту - LIGA360. IT-екосистема є єдиним робочим простором для усієї команди, яка містить персональні набори інструментів для роботи юристів, фінансистів, маркетингу, служби безпеки, PR, HR та зручних внутрішніх комунікацій. Дізнатися більше

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини