Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Що робити, якщо запізнилися на потяг або забули речі у вагоні

Реклама

Законодавством України передбачені права та певні обов'язки пасажирів залізничного транспорту:

- пасажир має право зробити одну зупинку в дорозі з подовженням строку чинності проїзного документу не більше ніж на 10 діб, а в разі хвороби - на весь час хвороби;

- має право на заміну проїзних документів чи повне повернення їх вартості у разі виявлення будь-яких неточностей у їх оформленні з вини залізниці;

- якщо ваші плани щодо мандрівки змінились, а квиток вже було придбано, ви можете повернути проїзний документ і одержати назад повну або часткову вартість квитка - залежно від часу, який залишився до відправлення потягу;

- пошкоджений квиток може бути поновлений суб'єктом господарювання, який його продав, у разі збереження на проїзному документі інформації в обсязі, достатньому для його ідентифікації, але загублені чи викрадені проїзні документи не поновлюються. Винятком є посадочні документи, оформлені через Інтернет. У цьому випадку пасажир має можливість здійснити повторно роздруківку посадочного документа в особистому кабінеті користувача, (але за умови, що даний посадочний документ попередньо не був роздрукований на бланку проїзного документа встановленого зразку у касі).

Як підприємцю слідкувати за змінами законодавства? LIGA360 надасть доступ до повної бази нормативних документів для ФОП, а актуальні новини будуть зручно надходити в смартфон. Придбайте LIGA360 сьогодні й не пропустіть жодної важливої зміни.

Дії у разі запізнення на потяг

Якщо запізнились на потяг з особистих причин, то повернути кошти за невикористаний проїзний документ можливе лише не більше ніж через годину після відправлення поїзда та отримати 10 % вартості квитка і плацкарти. Плацкарта - частина вартості проїзду, змінювана залежно від категорії вагона, поїзда, що компенсує витрати на підготовку в рейс та обслуговування вагона. Повернення вартості проїзду відбувається при наявності оригіналів проїздних документів. Повернення проїзного документа однієї особи після відправлення поїзда здійснюється на підставі документа, що посвідчує особу, прізвище та ім'я якої зазначено в проїзному документі.

Якщо пасажир помилково сів у поїзд не того напрямку, що вказаний у проїзному документі, то він повинен покинути його на найближчій станції. У цьому разі начальник поїзда складає акт, який дає право пасажиру безоплатно повернутись назад до станції відправлення поїзда. Якщо через це після повернення на станцію відправлення пасажир не встиг на поїзд, зазначений у проїзному документі, то він пред'являє проїзний документ та акт загальної форми для поновлення дійсності квитка. При цьому вартість плацкарти нового квитка пасажиром сплачується.

Якщо ви забули речі у потязі

Якщо ви прибули до пункту призначення та виявили, що забули речі у вагоні, то потрібно звернутись до начальника станції із письмовою заявою. В свою чергу керівник станції негайно подає службову телеграму начальнику поїзда або начальнику станції на шляху прямування поїзда, де є можливість зняти речі черговим по вокзалу. У телеграмі вказуються номер вагона і місце, які займав пасажир, опис забутих речей і вимога про перевезення їх до станції, зазначеної власником, чи інша вимога.

При одержанні назад речей ви повинні сплатити перевізнику належні платежі (за зберігання, упакування, перевезення за тарифом багажу, якщо це мало місце), а також видати розписку довільної форми про одержання речей з зазначенням в ній свого постійного місця проживання, серії та номера паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, - звертає увагу Вікторія Донцова.

Непорозуміння між пасажирами та працівниками залізниці

Всі суперечки і непорозуміння, які виникають між пасажирами та працівниками залізниці, розв'язуються на станції начальником станції або начальником вокзалу, в поїздах під час руху - начальником поїзда (старшим стюардом). Якщо пасажир не згоден з рішенням начальника станції, вокзалу чи начальника поїзда (старшого стюарда), це рішення може бути оскаржене відповідно до законодавства. Свою скаргу на дії перевізника Ви можете викласти в книзі скарг, яка є на кожній станції та в пасажирському поїзді.


За матеріалами Центру з надання безоплатної правової допомоги

Бажаєте мінімізувати кадрові ризики для своєї компанії? Спробуйте ІТ-платформу LIGA360:HR. Дізнавайтесь першими про зміни трудового законодавства, контролюйте відгуки про бренд роботодавця, перевіряйте надійність кандидатів та співробітників. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини