Антимонопольний комітет повідомив, що не надавав та не міг надати дозвіл на концентрацію французькому холдингу на купівлю "Brocard Україна" через дію спеціальних процедур на період воєнного стану.
Раніше у засобах масової інформації поширювалося повідомлення про те, що французький холдинг Philippe Benacin придбав 100% власності двох провідних українських компаній ТОВ Брокард-Україна та ТОВ «Егзагон». Повідомлялося, що угоду було завершено 23 травня 2022 року, про що було проінформовано Антимонопольний комітет України.
Задля уникнення двоякого трактування цієї інформації Комітет повідомляє, що дійсно на початку травня отримав заяви уповноважених представників компанії «Philippe Benacin Holding» (Група Benacin (Франція) та товариства з обмеженою відповідальністю «Алькор и Ко» (Група Алькор) про надання дозволу на придбання компанією «Philippe Benacin Holding»:
часток у статутному капіталі компанії «Indenon Holdings Limited» (Кіпр), що забезпечує перевищення 50 відсотків голосів у вищому органі управління компанії;
часток у статутному капіталі компанії «Nevioco Holdings Limited» (Кіпр), що забезпечує перевищення 50 відсотків голосів у вищому органі управління компанії.
Проте вказані заяви надійшли до Комітету у період, коли його діяльність у сфері розгляду заяв про надання дозволу на концентрації ще була призупинена та діяли Рекомендаційні роз'яснення Комітету № 1-рр, що передбачали спрощений порядок подання заяв на концентрації в умовах воєнного стану.
Цими ж Рекомендаційними роз'ясненнями було визначено, що при надходженні заяв їх розгляд зупиняється, а поновлення відбувається у разі надання доповнень до заяв, але не пізніше 3 місяців після завершення чи скасування воєнного стану.
Також Комітет сформував підходи до визначення штрафів. При цьому зауважувалося, що Рекомендаційні роз'яснення не застосовуються в частині накладення штрафу, якщо кінцевим(и) бенефіціарним(и) власником/власниками одного з учасників концентрації є Російська Федерація або громадяни Російської Федерації, які підтримали військову агресію проти України, або якщо Комітет матиме обґрунтовані підозри, щодо того, що метою концентрації є виведення активів/часток/паїв/акцій з-під дії міжнародних санкції за військову агресію проти України. Адже у такому випадку штраф визначається в максимальному розмірі, передбаченому Законом.
Отже, вказані вище заяви були зупинені до припинення чи скасування воєнного стану, відповідно до Рекомендаційних роз'яснень і станом на 15.06.2022 Комітет не надавав дозвіл на заявлені концентрації.
Більш того, на сьогоднішній день у Комітеті відсутній повний перелік документів, який необхідно було подавати разом із заявами. Цей факт не дає АМКУ можливості встановити, чи потребують ці концентрації дозволу Комітету відповідно до вимог законодавства про захист економічної конкуренції (зокрема, в частині фінансових показників учасників концентрацій). Також Комітет не отримував повідомлень про те, що вказані угоди уже завершено.
Бажаєте першими дізнаватися про зміни в компаніях, з якими співпрацюєте? Скористайтеся можливостями розширеного моніторингу на ІТ-платформі LIGA360. Система надсилатиме сповіщення про нові перевірки, виконавчі провадження чи участь в тендерах. Замовте презентацію LIGA360:Керівник за посиланням.
Перевір чи у компанії є зв'язки з рф і РБ. ContrAgent у LIGA360 покаже всю інформацію про потенційних бізнес-партнерів. Знай з ким маєш справу.