Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Український бізнес почав поступово відновлювати експорт товарів

Реклама

Український бізнес розпочав поступове відновлення зовнішньоторговельних операцій. Це стало можливим завдяки державному сприянню економічній діяльності в Україні, а також поступовій інтеграції нашої держави до світових торгових ланцюгів. Про це інформує Комітет ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Згідно з інформацією, наданою на запит Комітету Міністерством економіки, у травні 2022 року порівняно з квітнем експорт товарів збільшився на 9,6%. У квітні порівняно з березнем зростання експорту товарів оцінено на рівні 0,8%, у березні порівняно з лютим було зафіксоване падіння експорту товарів на 51,9%. Таким чином, можна констатувати, що падіння відповідних показників зупинено.

Важливим є оголошення Великої Британії, США, Канади та країн Євросоюзу про скасування імпортних мит на українські товари. Крім того, досягнуто домовленостей з Польщею щодо шляхів спрощення контрольних процедур на українсько-польському кордоні для імпорту та експорту аграрної продукції.

Слід зазначити, що в період широкомасштабного воєнного вторгнення рф в Україну у багатьох підприємств та організацій, які забезпечують першочергові потреби населення або можуть здійснювати свою діяльність дистанційно, тобто мають значний ступінь проникнення цифрових технологій у виробничі процеси, тимчасове призупинення діяльності було нетривалим або взагалі відсутнім. Це державне управління та оборона, банківська сфера, ІТ-послуги, харчова промисловість та роздрібна торгівля, охорона здоров'я.

У квітні-травні 2022 року на тлі поступового звільнення від окупантів населених пунктів, перелік сфер, підприємства яких почали відновлювати свою активність, почав розширюватись: додалось сільське господарство, транспорт, будівництво та інші.

Відновленню активності бізнесу також сприяла запроваджена нова економічна політика воєнного часу, основними елементами якої стали:

- програми релокації підприємств на безпечну територію;

- формування державного замовлення на продукцію;

- нова податкова політика, спрямована на зменшення фіскального навантаження на підприємства;

- спрощення митних процедур;

- програми безвідсоткового кредитування для всіх сфер бізнесу;

- впровадження низки важливих рішень з дерегуляції, а саме: скасовання необхідністі отримання переважної більшості дозволів і ліцензій; запровадження мораторію на проведення перевірок для бізнесу; зупинення дії процедур кадрового обліку щодо найманих працівників, обов'язкових правил щодо норм робочого часу, відпусток, інших окремих положень трудового законодавства;

- заходи стимулювання зайнятості.

Читайте також: ЗЕД та митниця під час війни: бізнес-дайджест

Інформація - запорука стійкості бізнесу в умовах воєнного стану. Отримуйте ключові дані для ухвалення рішень топ-командою. Зміни законодавства, перевірка контрагентів щодо ризиків й зв'язків з рф і рб, моніторинг медіа-згадок. Тільки в червні придбай LIGA360 для бізнесу за вигідною ціною.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини