Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінагрополітики надало пояснення та рекомендації щодо отримання грантів на теплиці та сади

Реклама

Мінагрополітики опрацювало понад 111 заявок з надання грантів у рамках урядової програми «єРобота» зі створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства та створення теплиць, що надійшли від «Ощадбанку». На їх основі підготовано пояснення, уточнення та рекомендації для аграріїв, які планують подавати відповідні заявки.

1. Перш ніж приступити до підготовки заявки, важливо вивчити законодавчу і нормативну базу (насамперед Постанову КМУ № 738, а також накази Мінагрополітики № 447 (для садівництва, ягідництва та виноградарства) та № 449 (для розвитку теплиць).

2. Щодо механізму надання гранту

Заяву подає особисто заявник виключно через портал «Дія». Вона не підлягає правкам після підписання.

До заяви обов'язково додається «Проєкт висадки насаджень» або «Проєкт будівництва теплиці».

Вказаний проєкт не є бізнес-планом, йдеться саме про повноцінний проєкт. Розробляти цей документ може будь-яка фізична особа, яка має відповідний кваліфікаційний сертифікат, або юридична особа, що має сертифікованих фахівців. Він має бути обов'язково затверджений проєктантом та замовником та містити підписи і, за наявності, печатки.

Проєкти повинні містити також проєкти зі зрошення та водозабору. Важливо надати документальне підтвердження таких намірів: наприклад, дозвіл Держводагентства чи територіальної громади або лист до відповідних органів про отримання такого дозволу.

У проєкті під закладку садів площі, вказані в заявці, повинні обов'язково відповідати площам, вказаним у проєкті. Також має бути поданий зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва. І, обов'язково, описана мінімальна кількість садівного матеріалу.

Заявка на створення теплиць повинна містити проєкт модульної теплиці з детальним описом: характеристикою плівки, фундаменту, каркасу.

Обмежень у подачі заявок немає. Кожен заявник, якщо він першочергово допустив помилки в оформленні заявки, може усунути недоліки та подати її повторно скільки завгодно разів.

Після того, як заявка буде надіслана, її протягом п'яти днів перевіряє «Ощадбанк», акцептує і надсилає до Мінагрополітики. Протягом 10 днів Міністерство інформує заявника, «Ощадбанк» та Мінекономіки про своє рішення.

Як тільки заявка буде погоджена, заявник підписує форму приєднання до договору, відкриває в «Ощадбанку» спеціальний рахунок, надає уповноваженому банку рахунки на оплату, куди вносить визначену суму співфінансування за грантом.

3. Контроль за реалізацією гранту здійснюватиме уповноважений банк (зараз - «Ощадбанк»): за проєктом із теплицями протягом 3-х років, садами - протягом 5-ти.

За матеріалами Мінагрополітики.

Читайте також: Гранти на тепличне господарство: умови та порядок отримання.

Корпоративне рішення LIGA360 - надійний помічник для аграрного бізнесу. Законодавство та аналітика про земельні відносини під час війни, перевірка партнерів та клієнтів в Україні та Великобританії, моніторинг статусу земельної ділянки. Тільки у вересні отримай 5 робочих місць всього за 5000 грн/міс.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини