Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Агентство федерального уряду США повідомило про готовність кредитувати український бізнес

Реклама

Фінансова корпорація розвитку Сполучених Штатів Development Finance Corporation (DFC), яка є агентством федерального уряду США, заявила про готовність кредитувати український бізнес в рамках окремих проектів на суми від 1 млн до 1 млрд доларів на кожен з них. Про це повідомив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.

«Зазвичай ця компанія підтримує тільки американських інвесторів, які здійснюють інвестиції в різні країни світу. Але заради України вони зробили виключення і готові видавати кредити, навіть в разі, якщо в українському бізнесі не буде представлено американського інвестора», - зазначив Олександр Грибан.

За його словами, DFC готова підтримувати Україну декількома різними фінансовими інструментами. Крім прямого кредитування, вони готові надавати покриття кредитних ризиків. При такому сценарії кредитором для українського позичальника виступає приватний банк, але позичальник купує страховку кредитного ризику у DFC. Таким чином умови за кредитом стають більш вигідними, зокрема, позичальник отримає нижчу ставку, довший термін залучення грошей тощо.

Крім того, DFC готові страхувати політичні ризики, в рамках яких в них є інструмент покриття військових ризиків. Цей інструмент дуже схожий на страховку інвестицій, яку вже узгоджено з MIGA, але ціна буде залежати від конкретних умов того чи іншого бізнес-проекту.

«Треба розуміти, що всі ці фінансові інструменти доступні лише тим компаніям, які пройшли фінансовий аудит, мають бізнес-план, який відповідає умовам міжнародного фінансового аналізу. Але і тут є крок назустріч - DFC наразі готова видавати безкоштовні фінансові гранти тим компаніям, які визнають перспективними, але які ще не пройшли міжнародний фінансовий аудит. Тобто українській компанії можна буде взяти цільовий грант на підготовку для проходження міжнародного фінансового аудиту та приведення корпоративної та операційної структури у відповідність до міжнародних вимог. Після його проходження такий позичальник зможе користуватись всіма переліченими вище фінансовими інструментами», - поінформував заступник Міністра.

Він додав, що якихось обмежень на кількість кредитів для українського бізнесу наразі не встановлено.

Читайте також: В Україні запровадять кілька механізмів залучення інвесторів

Спробуйте єдиний робочий простір для топ-команди. Рішення LIGA360 дозволяє синхронно бачити показники, що впливають на бізнес: зміни конкурентів, згадки в медіа, зміни законодавства, економічні новини. Побачте свою компанію під кутом 360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини