Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Нацбанк затвердив Положення про реєстрацію платіжних систем

Реклама

Постановою Правління Національного банку від 26 вересня 2022 року № 208 затверджено нове Положення про реєстрацію платіжних систем, учасників платіжних систем та технологічних операторів платіжних послуг. Документ розроблений з метою реалізації норм Закону "Про платіжні послуги".

Так, Нацбанк оновив порядок реєстрації платіжних систем, учасників платіжних систем та технологічних операторів. Зокрема, регулятор спростив:

  • порядок реєстрації платіжної системи, оператором якої є резидент. Для такої реєстрації нема потреби подавати до Національного банку повну редакцію правил платіжної системи, відтепер подаватиметься інформаційна довідка, яка міститиме положення правил платіжної системи, необхідні НБУ для прийняття рішення щодо реєстрації;

  • порядок реєстрації учасників платіжної системи, оператором якої є нерезидент. До Національного банку не подаватиметься копія договору про участь у міжнародній платіжній системі, а подаватиметься залежно від виду участі у платіжній системі (пряма, непряма) відповідне повідомлення від оператора платіжної системи.

Строк розгляду документів Нацбанком для платіжних систем та їхніх учасників не змінився і становить відповідно 60 та 30 робочих днів.

Регулятор також визначив підстави для відмови у внесенні відомостей до Реєстру платіжної інфраструктури та порядок скасування реєстрації платіжної системи, учасника платіжної системи та технологічного оператора.

Крім того, Постанова містить перехідні положення для вже діючих суб'єктів платіжних систем. Платіжним організаціям платіжних систем, учасникам платіжних систем та операторам послуг платіжної інфраструктури, відомості про яких на день уведення в дію Закону «Про платіжні послуги» містилися в Реєстрі платіжних систем, систем розрахунків, учасників цих систем та операторів послуг платіжної інфраструктури, що діяв до цього, не потрібно окремо реєструватися. Національний банк забезпечує перенесення відомостей про них до Реєстру платіжної інфраструктури в установлені Законом строки. Так, НБУ вже уніс до нього відомості про операторів послуг платіжної інфраструктури як технологічних операторів.

Водночас платіжним організаціям платіжних систем, а також технологічним операторам, які не мають наміру продовжувати надавати послуги, потрібно подати до Національного банку про це відповідне повідомлення.

Нацбанк після отримання повідомлень про припинення надання послуг платіжної системи скасує реєстрацію такої платіжної системи та її учасників, після отримання повідомлення від технологічного оператора - скасує реєстрацію такого оператора. Відповідні відомості будуть унесені до Реєстру платіжної інфраструктури.

Крім того, банки, які надають послуги технологічного оператора операторам платіжних систем, надавачам фінансових платіжних послуг (включаючи учасників платіжних систем), повинні повідомити Національному банку про надання таких послуг. Відповідна вимога міститься в Законі, водночас це не вимагає окремої реєстрації банків як технологічних операторів.

Постанова набирає чинності з 29 вересня 2022 року.

Довідково

Платіжні системи, учасники платіжних систем та технологічні оператори мають право здійснювати діяльність в Україні лише після внесення відомостей про них до Реєстру платіжної інфраструктури.

За матеріалами НБУ.

Потрібно більше інформації щодо цієї бізнес-галузі? Заходь у розділ "Галузі економіки" в LIGA360. Усі потрібні й актуальні документи - зручна структура. Спробуй прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини