Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні запровадить нові програми компенсацій роботодавцям за працевлаштування деяких категорій населення

Реклама

Наступного року запроваджуються нові програми компенсацій роботодавцям за працевлаштування деяких категорій населення, що дозволить активізувати ситуацію на ринку праці. Це питання обговорювалось під час онлайн-зустрічі з великими роботодавцями, організованої Державною службою зайнятості за участю заступниці Міністра економіки Тетяни Бережної повідомляє пресслужба Мінекономіки.

“Ми вже запустили низку програм для підвищення рівня зайнятості і створення нових робочих місць - релокації, надання грантів на започаткування чи розвиток бізнесу, компенсації роботодавцям за працевлаштування та оплату праці внутрішніх переселенців. Ці інструменти вже успішно діють. Також з наступного року ми пропонуємо ще й нові механізми, зокрема передбачені нещодавно прийнятим законом, які стимулюватимуть активність роботодавців,” - зазначила Тетяна Бережна.

Так, законодавчими змінами запроваджуються нові активні програми зайнятості, які передбачають надання компенсації роботодавцям за працевлаштування деяких категорій людей, у яких можуть виникнути труднощі під час пошуку роботи. Зокрема, це молодь, учасники бойових дій, які шукатимуть роботу після закінчення війни, одинокі батьки, люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи, люди передпенсійного віку.

“Навесні 2023 року для роботодавців запрацює така норма - якщо ви берете на роботу молодь віком до 25 років, яка, переважно, не має страхового стажу, впродовж шести місяців фонд з безробіття компенсуватиме вам половину мінімальної заробітної плати. Якщо візьмете на роботу людину з інвалідністю чи військовослужбовця, або людину, якій залишилось 5 років до пенсії, держава півроку компенсуватиме половину витрат на оплату її праці, але не більше мінімальної зарплати», - пояснила керівник Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк.

За її словами, в проекті державного бюджету на 2023 рік на активні програми зайнятості Уряд пропонує закласти 2,5 млрд грн, що є безпрецедентно високою сумою, втричі більшою, ніж було закладено на ці цілі у цьому році.

Довідково:

21 вересня 2022 року Верховна Рада ухвалила Закон № 2622-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці», яким, зокрема передбачається надання компенсації роботодавцям за працевлаштування деяких категорій людей.

Як HR-спеціалісту ефективно оперувати із щоденним потоком інформації? На ІТ-платформі LIGA360:HR. Знаходьте відповіді з гострих питань кадрового адміністрування, правові позиції, новини й аналітику. Дізнайтеся більше про переваги LIGA360:HR за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини