3 листопада Верховна Рада ухвалила у цілому Закон «Про матеріали і предмети, що призначені для контакту з харчовими продуктами» (законопроєкт № 4568).
Він спрямований на комплексне врегулювання вимог до безпечності матеріалів і предметів, що контактують з харчовими продуктами та забезпечення захисту здоров'я громадян та інтересів споживачів, а також гармонізацію законодавства України з законодавством Європейського Союзу у відповідній сфері.
За словами Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського, реалізація Закону дозволить встановити єдині правила у сфері виробництва, обігу та використання матеріалів й предметів, які безпосередньо або опосередковано контактують з харчовими продуктами.
Йдеться про такі матеріали і предмети, як папір та картон, пластик, друкарські фарби, регенеровану целюлозу, силікон, текстиль, лаки і покриття, віск, деревину, клеї, кераміку, корок, гуму, скло, іонообмінні смоли, метали і їх сплави, активні та інтелектуальні матеріали і предмети та інше.
Серед основних нововведень:
визначення загальних вимог до предметів та матеріалів, що призначені для контакту з харчовими продуктами;
врегулювання відносин, пов'язаних з виробництвом, обігом та використанням матеріалів і предметів;
впровадження державної реєстрації та ведення державного реєстру речовин, що використовуються у виробництві матеріалів і предметів та процесів переробки пластику (повторного використання);
визначення чітких вимог щодо належної виробничої практики (GMP) при виробництві матеріалів та предметів, що призначені для контакту з харчовими продуктами;
удосконалення вимог щодо державного контролю та відповідальності операторів ринку.
За матеріалами Мінагрополітики.
Отримай найважливіші документи для твоєї бізнес-галузі. ІТ-індустрія, АПК, фармацевтична й харчова промисловість - кожна галузь знайдеться в LIGA360. Витрачай час на розвиток бізнесу, а не на пошук інформації.