Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З 14 грудня змінюється процедура реєстрації транспортних засобів

Реклама

З 14 грудня набувають чинності постанови Кабінету Міністрів № 1019 та № 1299, які вносять зміни в процедуру реєстрації та перереєстрації транспортних засобів.

Детальніше про ці зміни та новий алгоритм реєстрації та перереєстрації транспортного засобу розповів заступник начальника Головного сервісного центру МВС Володимир Баранець під час брифінгу в агентстві «Укрінформ».

«Перша зміна стосується експертного дослідження транспортного засобу, яке проводить Експертна служба МВС. Воно виокремлюється з процедури реєстрації в сервісному центрі МВС. Виокремлення не означає скасування. Тепер його треба проходити до того, як звертатись за послугою реєстрації та перереєстрації транспортного засобу», - повідомив Володимир Баранець.

Крім зручності пов'язаної з екстериторіальністю таке виокремлення ще й дозволяє у майбутньому проводити реєстраційні дії з транспортними засобами онлайн за допомогою двох смартфонів чи комп'ютерів - власника та покупця.

Новий алгоритм реєстрації транспортного засобу в Україні при купівлі-продажу авто передбачає наступні кроки:

  • звернення до Експертної служби МВС та отримання висновку про транспортний засіб;

  • звернення власника та покупця або їх представників із чинним висновком до сервісного центру МВС і проведення перереєстрації транспортного засобу. Це можна буде зробити онлайн.

"Ще одна важлива зміна пов'язана із тим, що можна відмовитись від пластикових бланків свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу та посвідчення водія. При замовленні онлайн послуги обміну посвідчення водія або онлайн послуги перереєстрації транспортного засобу можна вибрати опцію без виготовлення фізичного документу - тільки цифровий. Тобто, в Україні цифрові документи Е-посвідчення водія та Е-свідоцтво про реєстрацію транспортних засобів стають не просто так само чинними, як і фізичні документи, а можуть бути єдиними наявними, які дозволяють керувати транспортним засобом», - проінформував заступник начальника Головного сервісного центру МВС.

Він зазначив, що алгоритм оформлення таких електронних документів включає в себе повну перевірку, всебічне опрацювання заявки адміністратором сервісного центру МВС, але на бек-офісі, без особистого контакту з замовниками послуг. Тобто, відбувається перевірка даних за всіма потрібними базами і тільки потім схвалення заявки або її відхилення. Якщо є в базах даних якась інформація, що перешкоджає наданню послуги, то така заявка буде відхилена.

За словами Володимира Баранця, з точки зору процесів перевірки заявки адміністраторами укладати договір купівлі-продажу онлайн буде так само безпечно, як і особисто в сервісному центрі Це також стосується і обміну посвідчення водія онлайн через Електронний кабінет водія.

Він додав, що надавати кожному вибір, як звернутись за послугами: онлайн чи офлайн є головною метою таких змін.

Набуття чинності цих двох постанов означає, що з 14 грудня дозволено онлайн перереєстрацію транспортних засобів та оформлення онлайн посвідчення водія. Однак процес імплементації законодавчих змін може відбутись у кілька етапів. Про етапність змін та запровадження в життя усіх онлайн послуг Головний сервісного центру МВС буде повідомляти додатково.

Усі ситуації й алгоритми дій для бізнесу - на ІТ-платформі LIGA360. Покрокові описи дій, думки експертів, галузева аналітика. Дізнавайтеся більше за посиланням.

Приділіть, будь ласка, кілька хвилин і пройдіть бліц-опитування від LIGA ZAKON, щоб ми могли надати вам ще більше корисних та цікавих аналітичних матеріалів

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини