Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Спрощену систему оподаткування планують змінити задля боротьби із "зарплатними ФОП"

Реклама

Можливість використовувати спрощенку для ухилення від оподаткування заблокують. Про це в інтерв'ю delo.ua розповів голова податкового Комітету ВР Данило Гетманцев.

"Ні для кого не є секретом, що спрощена система використовується для ухилення від сплати зарплатних податків. І цю практику потрібно ліквідовувати з однієї простої причини: нам необхідно вибрати - чи членство в ЄС, або милі добрі схеми ухилення від податків. Війна, звичайно, не найкращий час займатися боротьбою із "зарплатними ФОП". І я дотримуюся думки, що нам поки що взагалі не варто чіпати підприємців з будь-яких питань, які стосуються зарплат. Якщо платять - низький уклін та слава Богу. Але очевидно, що Україна не зможе набути членства в Євросоюзі, маючи подібні схеми ухилення. Тому рано чи пізно, нам доведеться заблокувати можливість використовувати спрощенку для ухилення від оподаткування", - зазначив Гетманцев.

Розглядається кілька варіантів реформування спрощеної системи оподаткування:

  • розробка певних критеріїв пов'язаності, за якими можна визначити участь підприємців-фізосіб у подібних схемах. Скажімо, коли один і той самий бухгалтер обслуговує відразу кілька ФОП з ідентичною діяльністю з надання послуг одній й тій ж юрособі, або коли підприємець фактично господарську діяльність не веде, а його взаємовідносини з компанією дуже нагадують трудові.

  • заборона ФОП третьої групи єдиного податку працювати з юридичними особами. Але Гетманцев вважає цей варіант занадто радикальним.

Важливо, що ці процеси мають відбуватися з одночасним злиттям зарплатних податків (ПДФО та ЄСВ) та зменшенням ефективної ставки до 25% (на сьогодні вона становить 42%.). Тобто знижувати зарплатні податки доцільно за умови одночасної детінізації зарплат.

У 2023 році Україна виконає зобов'язання, які взяла на себе у рамках нового меморандуму з МВФ. Це скасування пільгової ставки на рівні 2% для третьої групи ЄП, поновлення повноцінних податкових перевірок, повернення штрафів за невикористання касових апаратів (РРО), вдосконалення системи спрощеного оподаткування в цілому та запуск автоматичного обміну податковою інформацією.

Основні зміни податкових відносин пов'язані з діджиталізацією податкового адміністрування, концепція якої найближчим часом буде презентована.

"Ми хочемо, щоб будь-який платник податків міг через свій смартфон подати декларацію про доходи в один дотик. При цьому попередньо буде можливість перевірити декларацію в базі податкової на наявність помилок, прогнавши її через автоматичні тести, і одразу виправити їх. А податкова зможе ставити питання виключно в електронній формі і лише в тій частині, де платник сам не виправив помилки. Кожен платник податків отримає індивідуальний цифровий профіль. Він необхідний для оцінки його репутації і ступеня ризиковості з урахуванням аналізу податкової історії. Платники податків із "зеленими" профілями не потраплятимуть під перевірки, тоді як "червоний" статус стане приводом для підвищеної уваги з боку податківців", - уточнив Данило Гетманцев.

Також буде повноцінно впроваджено електронну акцизну марку, яка дозволить відстежувати та контролювати обіг усіх підакцизних товарів.

Нагадуємо, Мінфін пропонує скасувати з 1 липня 2023 року низку "воєнних" пільг для бізнесу та повернути податкові перевірки та штрафи

Не пропусти жодної важливої зміни для бізнесу з LIGA360. Налаштуй моніторинг згадок у ЗМІ, змін конкурентів, законодавства та статусів об?єктів нерухомості. Спробуй прямо сьогодні 

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини